Londýn 25. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Yui Mok)
 
Kensingtonský palác predstavil v piatok osobný erb, ktorý vytvorili pre manželku britského princa Harryho Meghan Markleovú. Informovala o tom agentúra AP.

Na snímke Meghan Markleová

Na novom erbe vojvodkyne zo Sussexu sa nachádzajú heraldické symboly, ktoré evokujú pôvod a zázemie bývalej americkej herečky.
Na erbe sú na modrom pozadí, ktoré predstavuje Tichý oceán, vyobrazené zlaté slnečné lúče pripomínajúce jej domovský americký štát Kalifornia. Ďalej na ňom figurujú tri vtáčie perá, ktoré podľa Kensingtonského paláca “symbolizujú komunikáciu a silu slova”.
Podobnú symboliku má aj vták-spevavec, ktorý Meghanin erb podopiera. Pod štítom sa nachádza zoskupenie slncoviek kalifornských – “štátneho” kvetu Kalifornie – spolu so zimovcom včasným, ktorý rastie záhradách Kensingtonského paláca.
Erb vojvodkyne zo Sussexu tvorí v súlade s kráľovským protokolom jeden celok s erbom jej manžela. Pravá časť spoločného erbu je venovaná Meghan a ľavá princovi Harrymu.
Princ sa zosobášil s Meghan Markleovou minulú sobotu v kaplnke Windsorského zámku. Manželia od svadby používajú titul vojvoda, respektíve vojvodkyňa zo Sussexu. Na tvorbe erbu vytvoreného kráľovskými heraldikmi, ktorého konečnú podobu musela schváliť britská kráľovná Alžbeta II., sa podieľala aj samotná Meghan.
 
Príspevok Kensingtonský palác predstavil osobný erb Meghan Markleovej zobrazený najskôr Hlavné správy.