Queensland 14. októbra 2018 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jana Vodnáková)
 
Opatrovateľka zvierat z austrálskeho Queenslandu skončila po útoku kengury v nemocnici s vážnymi zraneniami hrudníka
Šesťdesiatštyriročná Linda Smith spolu s manželom Jimom kŕmili kengury, ktoré v týchto dňoch trápi extrémne sucho, keď zrazu jedna z nich zaútočila na muža. Dvojica sa útoku ubránila s pomocou ich syna. Zviera, ktoré malo podľa rodiny asi 180 centimetrov, pred príchodom záchranárov ušlo. Incident sa stal v meste Millmerran, asi 80 kilometrov juhozápadne od Toowoomby v Queenslande.

Ilustračné foto

Dvojica, ktorá je v súčasnosti v nemocnici, povedala v rozhovore pre Brisbane Times, že každý večer zvyknú kŕmiť asi 30 kengúr. Tentoraz však jedna z nich zaútočila na Jima. Linda teda vzala metlu, aby mu pomohla, no zviera jej ju vyrazilo z rúk a pustilo sa aj do nej. „Potom nám prišiel na pomoc syn a dal mu lopatou po hlave,“ opísala žena, ktorá ma zlomené rebrá, prepichnuté pľúca, odreniny na rukách a nohách, ďalšie vnútorné zranenia a v nedeľu ju čaká operácia. Jej manžel, ktorý je tiež šesťdesiatnik, má viaceré tržné rany a syn, štyridsiatnik, utrpel len ľahšie zranenia, ktoré mu ošetrili na mieste.
„Keď sa staráte o zvieratá, uvedomujete si nebezpečenstvá a vždy je vám jasné, že sú to divé zvieratá. Vždy som opatrná, najmä so samcami. Teraz je čas párenia, takže môžu byť agresívnejší,“ vyjadrila sa Smith s tým, že nechce, aby kenguru zabili. O zvieratá sa podľa vlastných slov začala starať, keď asi pred 15 rokmi našla na svojom pozemku opustenú malú kenguru.
 
Príspevok Kengura v Austrálií zaútočila na rodinu opatrovateľov zvierat zobrazený najskôr Hlavné správy.