Belehrad/Bratislava 5. februára 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Miguel Angel Morenatti)

Srbské národné hnutie Naši začalo kampaň proti časti mimovládneho sektora, ktorú obviňuje z toho, že je pod finančným protektorátom neslávne známeho miliardára Georgea Sorosa. Srbské národné hnutie Naši označuje Sorosa za nepriateľa Srbska.

Na snímke George SorosNa snímke George Soros

Srbskí aktivisti spustili akciu „Stop operácii Soros“, ktorá má za cieľ „zastavenie šliapania po inštitúciách a ukončenie monopolu občianskeho a mimovládneho sektora, ktorý financuje George Soros“.

Srbské národné hnutie Naši  konštatuje, že „už tri desaťročia „Nadácia otvorenej spoločnosti“ prostredníctvom mimovládnych organizácií, ktoré financuje, pracuje doslova na odstránení zvrchovanosti a celistvosti Srbska. Počnúc  financovaním projektov, ktoré majú za cieľ predstavovať falošný „štát“ Kosovo ako nezávislý štát. Podsúvaním  verejnosti názoru, že Srbi sú hlavní vinníci vojen v deväťdesiatych rokoch a celkovým zasahovaním do vnútornej politiky Srbska“.

Srbské národné hnutie Naši tiež hovorí: „Je očividné, že Soros sa teraz pokúša mať svojich kandidátov v nadchádzajúcich voľbách, ktoré budú v Srbsku. To je kvapka, po ktorej už pohár pretiekol.“ Preto Naši  vyzývajú všetky štátne subjekty, ako aj občanov, ktorí stoja na strane slobody a pravdy,  aby sa pripojili k ich iniciatíve, „aby sa uskutočnila dešorošizácia Srbska, aby sa konečne  zastavilo konanie, ktoré ako rakovina rozožiera srbský štát i národ.“

Srbská kampaň „Stop operácii Soros“ priamo nadväzuje na kampaň s tým istým názvom, ktorá sa pred niekoľkými dňami začala v Macedónsku. Rovnako aj Maďarsko pred krátkym časom oznámilo, že bude so Sorosovými mimovládkami  robiť poriadky. Už pred pár rokmi  agentom cudzích záujmov financovaným zo Sorosových zdrojov pôsobenie na svojom území zakázalo Rusko.

K spoločnému boju slovanských a európskych štátov proti destabilizačnej činnosti Sorosových fondov sa zatiaľ Slovensko nepridalo. Súčasná moc na Slovensku odmieta bojovať  so zahraničnými agentmi. Možno preto, že si uvedomuje, že by pílila konár, na ktorom sedí?

Vyzerá to tak, že namiesto toho sa súčasná moc za nadšeného súhlasu fiktívnej časti opozície rozhodla so svojimi útlymi pästičkami vyhrážať slovanskému Rusku, ktoré ešte aj mnohí uvažujúci  ľudia na Západe považujú za poslednú nádej kresťanskej civilizácie. Pokúša sa zastrašiť  vlastných občanov, ktorí chcú uplatniť svoje neodňateľné a zákonné právo poznať a šíriť pravdu a na základe toho sa rozhodovať a konať.  Uráža ich tým, že ich označuje hanlivými  nálepkami a vyhráža sa im paragrafmi.

Ale i tak je len otázkou času, kedy aj na Slovensku zaznie: „Soros, von! Spolu s cudzími agentmi!“ Príde deň, keď tento hlas nezaznie len z opozičných kruhov, ale aj z bratislavského hradu, z úradu vlády, z koaličných parlamentných lavíc. To tam však už budú sedieť úplne iní politici, než teraz.

Vladimír Mohorita