Praha 10. septembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)

Český vojenský analytik Jaroslav Štefec sa na sociálnej sieti vyjadril k tomu, aká je dnes situácia na Slovensku. Konkrétne sa vo svojom facebookovom príspevku zaujímal o výroky slovenskej hlavy štátu Zuzany Čaputovej. Prečo mu z toho behá mráz po chrbte?

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Štefec sa pozastavil predovšetkým nad výrokom prezidentky Čaputovej, ktorý zaznel v rozhovore pre televíziu Markíza. V ňom totiž hlava štátu hovorila o slobode prejavu.

Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenskej republiky, v rozhovore pre TV Markíza: Slovensko ako krajina potrebuje mať veľmi jasné medze slobody prejavu. Šialenosť takýchto výrokov, a tiež bohorovnosť, s ktorými ich Čaputová prezentuje na verejnosti, je jednoducho neskutočná. A čo horšie, začína byť stále zrejmejšie, že sa nimi mieni riadiť, a tiež v tomto zmysle začína zasahovať v rámci svojich (nemalých) prezidentských právomocí do politického diania na Slovensku, zhrozil sa v úvode postu Štefec.

Ďalej analytik priznal, že keď tak celú situáciu monitoruje, začína mu behať mráz po chrbte. Prečo?

“Keď sledujem vývoj politickej situácie na Slovensku a počujem podobné výroky z úst ľudí, ako sú Pavol Fišer alebo Jiří Drahoš, behá mi mráz po chrbte. Miloš Zeman má k dokonalosti rozhodne ďaleko. Ale zaplať pán Boh za neho, napísal.

Reakcie na sociálnej sieti

Ľudia na internete na Štefcov post reagovali rôzne. Väčšinou však dávali najavo rovnaké rozhorčenie a zhrozenie nad vývojom udalostí.

Veľmi jasné medze slobody prejavu = Cenzúra = Totalita! stojí v jednom z komentárov.

Ďalej ľudia písali, že Čaputová začína pozvoľna prikladať pod kotol. Niekedy to, ale preženie, konštatujú.

Iní sa snažili celú situáciu odľahčiť nastolenými komentármi: Tak to dopadne, keď má prezident kozy.

Pár jedincov potom súhlasilo aj s poslednou vetou Štefca, ktorú venoval českému prezidentovi.

Je to tak, zlatý Miloš so všetkým, čo ho nerobí dokonalým, pritakávajú mu užívatelia.

Našli sa ale aj takí, ktorí analytika obvinili z toho, že len vystrihol nejaký výrok a vytrhol ho z kontextu.

Kritika prezidentky Zuzany Čaputovej

Čaputovú za jej výroky a správanie neraz kritizovali. K jej veľkým kritikom patrí, napríklad poslanec za SmerSD Ľuboš Blaha, ktorý to dáva patrične najavo.

Nedávno si na prezidentku vyšliapol kvôli tomu, že s ňou nemohol ísť do rozhovoru na TV Markíza. Považuje to za nechutnú cenzúru. Poukazoval tak na to, že on sám nie je dôvodom, prečo ho nepozvali. Dôvodom je vraj samotná prezidentka.

O niečo skôr, po návšteve Bieloruska, ju skritizoval za to, že nedokázala vyjadriť svoju vďačnosť osloboditeľom a nepozvala delegáciu Bieloruska na oslavy, venované výročiu SNP. Vtedy vyhlásil, že sa za prezidentku Slovenska veľmi hanbí. Podľa neho, navyše Čaputová škodí Slovensku ako na bežiacom páse, konkrétne potom kope do Ruska, kope do Číny, kope do Bieloruska a v zahraničí kope aj do Slovenska.

Terčom jeho kritiky sa Čaputová stala aj na 75. výročie Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici, kde podľa neho nemala schopnosť ani zaspievať slová hymny.

V minulosti sa mu zasa nepáčili slová, ktoré z jej úst zazneli na oficiálnej návšteve Českej republiky. Vtedy sa hlava štátu totiž vyjadrila k demonštráciám, ktoré v tej dobe v ČR prebiehali.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj