Kniežacia rodina opäť hostila európsku smotánku na tradičkom a veľkolepom monackom Bále ruží. Hostia sa však nedočkali princa Alberta a jeho manželky, kňažnej Charlene. Manželská dvojica sa z akcie ospravedlnila, z dôvodu návštevy tradičného športového zápasu v rugby v Sainte Devote v Monte-Carle.

Princezná Caroline (v strede) s Pierrom Casiraghim s jeho manželkou Beatrice (vľavo), dizajnér Karl Lagerfeld a Charlotte Casiraghi počas Bálu ruží v Monaku.Princezná Caroline (v strede) s Pierrom Casiraghim s jeho manželkou Beatrice (vľavo), dizajnér Karl Lagerfeld a Charlotte Casiraghi počas Bálu ruží v Monaku.
Autor: SITA/AP, ERIC GAILLARD

Úlohy hostiteľky sa chopila princezná Caroline, ktorú sprevádzali jej deti. Princezná Charlotte a princ Pierre Casiraghi spolu s manželkou, Beatrice Borromeo. Najmä spomínaná trojica dám sa postarala o dôstojné podujatie.

Charlotte Casiraghi, ktorá si pred fotografmi zapózovala s dizajnérom Karlom Lagerfeldom, zvolila na udalosť čierne šaty z dielne Chanel. Šaty vo vintage štýle zdobil výrazný výstrih vpredu. 30-ročná dedička čoraz výraznejšie pripomína svoju mamu. Hnedé vlasy jej vo vlnách padali na jednu stranu, svoj „look“ doplnila výrazným červeným rúžom.

Dizajnér Karl Lagerfeld a princezná Charlotte Casiraghi počas Bálu ruží v Monaku.Dizajnér Karl Lagerfeld a princezná Charlotte Casiraghi počas Bálu ruží v Monaku.
Autor: SITA/AP, Jean-Pierre Amet

Na čiernu vsadila aj manželka Pierra Casiraghiho, bohatá aristokratka Beatrice Borromeo. Jej róba bola prešívaná striebrom, dekolt jej zdobil výrazný náhrdelník.

Fotografie ponúkajú pohľad aj do sály, kde sa Bál ruží konal. Dekorácie vo farbe ružových a fialových púčikov priam zaplavili stoly.

Pohľad do sály, kde sa konal slávny Bál ruží.Pohľad do sály, kde sa konal slávny Bál ruží.
Autor: SITA/AP, ERIC GAILLARD