Bratislava 5. februára 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Naši najvyšší ústavný činitelia pán Kiska a pán Fico sa v posledných dňoch mimoriadne aktivovali v boji proti extrémizmu. Keďže ide o atribúty právneho štátu a slobody prejavu, cítim potrebu sa k tomu vyjadriť, povedal na úvod svojho videa sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabín a pokračoval:

sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabinsudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin

Pán Fico bol 29. augusta 2014 na oslavách SNP v Banskej Bystrici a už 2. septembra slávnostne na hranici začal dodávať fašistovi Jaceňukovi reverzný plyn. Jaceňukovi, ktorý na podklade toho mohol viesť vojnu proti občanom na východnej Ukrajine. Pán Fico dodáva Ukrajine plyn v rozsahu 17,6 miliárd m3 ročne. Ak to chce zdôvodňovať, že sú to naše záväzky voči EU, tak sa ho treba spýtať, prečo pán Tusk dal len 0,9 a pán Orbán iba 0,6 mld m3 plynu. Hovorím to preto, lebo praktickými krokmi podporoval fašistov a teraz demonštratívne farizejsky hovorí, ako treba bojovať proti fašizmu.

To isté pán Kiska. Najprv prijal Porošenka a teraz pred pár dňami s ním znovu telefonoval, napriek tomu že prezident Porošenko nič nerobí proti vláde banderovských fašistov na Ukrajine.

Pani Žitňanská nedávno presadila v parlamente novely trestných kódexov, podľa ktorých je možné stíhať za slobodu prejavu aj za myšlienky, pri zavedení princípu prezumpcie viny. K tomu zriadila špeciálny znalecky útvar, ktorý má posudzovať, čo je extrémisticky prejav a materiál. V tejto oblasti platí zásada iura novit curia. To znamená, že súd pozná právo, to jest vyšetrovateľ a prokurátor. Štát pokiaľ vydal právne predpisy, tak ich musí poznať a nepotrebuje na to znalecky útvar. A nie že štát vydá predpisy a nechá si ich vykladať súkromnou firmou – osobou znalca a ešte za to zaplatí. Štát musí vedieť posúdiť aký prejav je v rozpore s našimi štátnymi predpismi a v konečnom dôsledku to musia posúdiť sudcovia a nie znalci zregrutovaný z tretieho sektora.

Pán Fico mediálne ohlásil zriadenie osobitného útvaru, ktorý má bojovať proti extrémizmu. Pritom sám používa a toleruje fašistické praktiky. Okrem dodávok plynu pre fašistický režim na Ukrajine, je jasným fašistickým znakom napríklad stretnutie predsedníčky Najvyššieho súdu so šéfom tajnej služby a dohodnutie spolupráce. Inšpekcia ministerstva vnútra je stále podriadená pánu Kaliňákovi a pán Fico aj pán Kiska to tolerujú. Nevadí im ani známa skutočnosť, že Kaliňák pochádza z prostredia mafiána Steinhubela. Fašistické praktiky sú aj to, že kvôli tomu nie sú vyšetrené kauzy Baštrnák, Váhostav, gorila atď. Fašistickými praktikami sú aj privatizačné rabovačky, rozkrádanie eurofondov aj stíhanie sudcov za právny názor.

Som rád, že táto elitná policajná jednotka vznikla, no nie z dôvodov ktoré prezentoval pán Fico. Dúfam, že táto jednotka začne vyšetrovať fašistické praktiky, ako personálna a majetková korupcia vo vláde a na ministerstvách, v parlamente, súdnej rade a ostatných orgánoch štátnej správy. Keď politici na Najvyšších ústavných postoch prestanú kradnúť, nebude existovať ani extrémizmus. Keď politici prestanú porušovať zákon a Ústavu v priamom prenose, potom ani ľudia nebudú prejavovať kritické názory voči nim. No žiaľ túto jednotku zriadili preto, aby keď ľudia poukážu na zlodejiny a nezákonnosti, aby boli postihovaný a zaradený do kategórie extrémistických a fašistických prejavov.

Viac vo videu tu: