Kyjev 30. marca 2018 (HSP/Nahnews.org, srspol.sk/Foto:TASR-František Iván)
 
Úrady SRN vydali povolenie na výstavbu a prevádzku plynovodu „Severný prúd-2“, ktorý môže začať fungovať v roku 2019. On zbaví Ukrajinu nielen peňazí za prečerpávanie plynu cez svoju rúru, ale aj prinúti Ukrajinu „žiť po novom“. Na svojej oficiálnej stránke na facebooku o tom píše známy ukrajinský publicista Jurij Kasjanov.

Ilustračné foto

Národný plynovodný systém Ukrajiny, ktorý sa mohol stať strategickým tromfom ešte na niekoľko rokov, prudko stráca svoju hodnotu a čoskoro sa zmení na hromadu šrotu. Kasjanov tiež poznamenal, že v tom nie je nič divného, nakoľko úrady Nemecka odsúhlasili výstavbu „Severného prúdu-2“, pretože Angela Merkelová bráni národné záujmy Nemcov, pre ktorých je spolupráca s Ruskom výhodná.
„Presne tak sa francúzska vláda stará o Francúzov, poľská o Poliakov, maďarská o Maďarov. Len naša vláda ochraňuje záujmy skupín oligarchov,“ povedal ukrajinský publicista.
Ďalej Kasjanov vyhlásil, že už o rok sa tí ruskí diplomati, ktorých Kyjev vyhostil z Ukrajiny, vrátia sa späť. Vláda podpíše novú dohodu o priateľstve s Kremľom, pretože iné riešenie „Nezávislá“ (Ukrajina) jednoducho nemá.
 
Príspevok „Keď je rúra zbytočná“: ukrajinský plynovodný systém je bez ruského „modrého paliva“ hromadou šrotu zobrazený najskôr Hlavné správy.