Moskva 4. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Mikhail Klimentyev)

Margarita Simoňanová, hlavná redaktorka televízneho kanálu RT a spravodajskej agentúry Sputnik, vyhlásila, že RT vo svete obrovský úspech, keďže ostatné médiá nerobia svoju prácu. Na koho iného sa ľudia majú obracať, keď vy im klamete? povedala na adresu západných médií hlavného prúdu

Na snímke Margarita Simoňanová

Hlavná redaktorka televízie RT a spravodajskej agentúry Sputnik bola hosťom relácie Večer s Vladimirom Solovjovom na televíznej stanici Rossia 1. Počas rozhovoru s moderátorom hovorila o obrovskej popularite televíznej stanice RT vo svete. Popularita RT vo francúzskom jazyku teraz raketovo rastie kvôli klamstvu francúzskych médií hlavného prúdu o žltých vestách, povedala.

Ja na všetkých medzinárodných konferenciách, aj počas rozhovorov, ktoré poskytujem západným novinárom hovorím: Počúvajte, keby ste vy robili svoju prácu, tak nás (RT a Sputnik) by nikto nesledoval. Nikto by nás nesledoval, nepočúval a my by sme už dávno zavreli “krám” kvôli nepotrebnosti. Keby ste vy dobre robili svoju prácu! uviedla na otázku o tom, ako je možné, že RT a Sputnik získavajú vo svete širokú popularitu na úkor ostatných médií.

“Vy, ale svojim čitateľom (divákom) klamete. Vaši čitatelia (diváci) začínajú otvárať oči. otvorili oči a vidia, že im klamete. A keď prichádza kríza, keď dochádza k stretom, napríklad so žltými vestami, tak sa diváci obracajú na nás (RT a Sputnik). A na koho sa majú obracať, keď vy im klamete?” vyhlásila Margarita Simoňanová.

Videá o žltých vestách televízie RT vo francúzštine majú podľa jej slov viac zhliadnutí než videa piatich ďalších kanálov dohromady.

“Ak vaše médiá neinformujú o žltých vestách tak, ako to diváci požadujú, a my to robíme, tak kto je vinný? No prosím, informujte! Veď vy ste demokratická krajina, vy všetkým hovoríte, že u vás existuje sloboda slova, že u vás existuje sloboda médií, dodala.

Simoňanová tiež poukázala na skutočnosť, že francúzsky prezident Emmanuel Macrona považuje francúzsku RT za svojho “osobného nepriateľa.

V sobotu 29. júna po celom Francúzsku prebehla 33. protestná akcia hnutia žltých viest. Občania boli vyzývaní k tomu, aby blokovali prístavy, rafinérie, letiská, obchodné centrá, čerpacie stanice, budovy daňových služieb a ďalšie dôležité zariadenia. Začatie demonštrácií na jeseň roku 2018 bolo spôsobené zvýšením daní na pohonné hmoty a rýchlostné limity na provinčných cestách.

[embedded content]

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj