Prešov 13. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) zatiaľ nerozhodlo o podpore konkrétneho kandidáta na prezidenta SR. Rada KDH na sobotňajšom zasadnutí v Prešove prijala uznesenie, podľa ktorého bude hnutie hľadať zhodu pre spoločného konzervatívneho kandidáta s kresťanskými hodnotami v širšom politickom priestore. Rozhodnutie v tejto otázke sa tak posúva na ďalšie rokovanie Rady

Ilustračné foto

Podpredseda KDH Pavol Zajac informoval členov Rady o blížiacich sa komunálnych voľbách. Vyzdvihol, že hnutie historicky prvýkrát nebude v komunálnych voľbách spolupracovať so Smerom-SD. “KDH má už v tejto chvíli 20 kandidátov na starostov, ktorí nemajú protikandidátov. Celkovo máme 27 kandidátov na primátorov miest, 470 kandidátov na starostov a viac ako 4200 kandidátov na poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev,” povedal Zajac.
Ako informoval hovorca hnutia Stano Župa, členovia Rady KDH zvolili zostávajúcich členov Predsedníctva. Predsedníčkou konzília, čo je poradný orgán predsedu a Predsedníctva KDH, sa stala Caroline Líšková, koordinátorom pre regióny Albín Maslaňák.
 
Príspevok KDH si zatiaľ prezidentského kandidáta nevybralo zobrazený najskôr Hlavné správy.