Šaštín – Stráže 23. novembra 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
V Šaštíne – Strážach sa zišli v dňoch 22. – 23. novembra 2018 slovenskí biskupi na 91. plenárnom zasadnutí Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Plénum rozhodlo, že zo zbierky na katolícke masmédiá v roku 2018 získa podporu 8 spomedzi 30 predložených mediálnych projektov. Zbierka organizovaná na 7. Veľkonočnú nedeľu vyniesla v tomto roku 231 tisíc eur

Ilustračné foto

Na základe štatútu tejto zbierky sa dvadsať percent zo získaných prostriedkov používa na podporu mediálnych grantov. Zvyšok je určený pre činnosť televízie Lux, rádia Lumen a Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska. Zo zbierky KBS pravidelne podporuje aj vydávanie časopisu pre deti Rebrík.
V tomto roku v súťaži o granty uspeli tri audiovizáulne projekty: dokumentárny film o 25 rokoch činnosti Dobrej noviny na Slovensku, rozprávkový seriál Koraland a cyklus relácií o zločinoch komunizmu, ktoré zasiahli bežných ľudí, nazvaný “Nenápadní hrdinovia”. Spomedzi projektov rozhlasového charakteru boli vybrané relácie “Rómska misia možná”, “Desať minút s knihou”, “Hon na čarodejnice” a propagácia gréckokatolíckych kolied “Nova radosť stala”.
Podporu biskupi odobrili aj pre pouličný a charitný časopis Cesta, vydávaný gréckokatolíckou charitou v Prešove.

Príspevok KBS zo zbierky na katolícke masmédiá 2018 podporí viacero projektov zobrazený najskôr Hlavné správy.