Bratislava 24. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Pavel Neubauer)

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) pokračuje v iniciatíve zameranej na dialóg cirkvi so spoločnosťou s názvom Nádvorie hľadajúcich. Biskupi budú v stredu 29. novembra v Bratislave s verejnosťou diskutovať o tom, aké je miesto náboženských hodnôt vo verejnom živote. TASR o tom informoval Michal Lipiak z Tlačovej kancelárie KBS
Na snímke bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Stanislav Zvolenský

“Majú náboženské hodnoty miesto vo verejnom živote? Aký je ich význam? Aj tieto otázky si chceme položiť spolu s hosťami v Aule Benedikta XVI. na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave,” povedal výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský. V Bratislave vystúpi český politik, vysokoškolský pedagóg a signatár Charty 77 Daniel Kroupa a slovenský filozof a historik František Novosád, ktorý je v súčasnosti prorektorom Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií – BISLA.
Po prestávke sa uskutoční okrúhly stôl, pri ktorom budú okrem iných o téme diskutovať aj bývalý minister vnútra Vladimír Palko či poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý. Podujatie sa začne prednáškami o 16.30 h a bude pokračovať diskusiou o 18.30 h. Vstup na podujatie je voľný.
Označenie Nádvorie hľadajúcich odkazuje na staroveké nádvorie Jeruzalemského chrámu vyhradené pre ľudí, ktorí neboli Židmi, ako symbolické miesto stretnutia a dialógu. “Zrod tejto iniciatívy s týmto názvom spadá do pontifikátu dnes už emeritného pápeža Benedikta XVI., ktorý povzbudil k aktivitám tohto druhu najmä po skúsenosti zo svojej návštevy Českej republiky v roku 2009,” uzavrel Lipiak.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.