Bratislava 13. augusta 2018 (HSP/TK KBS/Foto:Peter Zimen)
 
Diskutovať o spôsoboch a metódach riešenia rodinných sporov chce Konferencia biskupov Slovenska (KBS), ktorá organizuje v spolupráci s Asociáciou rodinných sudcov a Úsmevom ako dar ďalšiu odbornú konferenciu. Uskutoční sa v utorok 18. septembra 2018 v Aule Benedikta XVI. Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského na Kapitulskej ulici 26 v Bratislave.

Ilustračné foto

“Odpustenie a zmierenie zohráva kľúčovú úlohu v prevencii rozpadu rodiny a preto sa stáva nielen cieľom ale aj novým začiatkom v rodine. Odborníci budú diskutovať o príkladoch metód a postupov, ktoré vedú k zmiereniu v rodine, ako podklad pre mediáciu alebo alternatívne riešenie sporov, zapojenie nového konceptu tzv. rodinných kruhov. Je rozdielnosť pováh, záujmov a názorov skutočným dôvodom na rozvod? Rodina s fungujúcimi mechanizmami riešenia konfliktov je najefektívnejšou prevenciou pred patologickými javmi v spoločnosti ako juvenilná delikvencia či závislosti mladistvých,” avizuje KBS. Na konferencii vystúpia zástupcovia viacerých organizácií a inštitúcii. Súčasťou budú aj diskusie.
KBS pripravila podobné podujatie pripravila aj vlani v septembri. So sudcami vtedy debatovala o tom, kde sa nachádzajú najlepšie záujmy dieťaťa pri rozpade manželstva, ako aj o dôsledkoch rozpadu rodiny na spoločnosť.
Bližšie informácie o konferencii, ako aj prihlášku, je možné nájsť na stránke konferencie.kbs.sk.
 

Príspevok KBS chystá ďalšiu konferenciu so sudcami, bude o rodinných sporoch zobrazený najskôr Hlavné správy.