Nitra 11. apríla 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
V Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre sa dnes, v stredu 11. apríla 2018, stretli na spoločnom plenárnom zasadnutí členovia Konferencie biskupov Slovenska a Českej biskupskej konferencie (ČBK). Prijali memorandum o elektronizácii cirkevných procesov, ktoré prinášame v plnom znení.

Ilustračné foto

Elektronizácia cirkevných procesov je naším spoločným záujmom
Česká biskupská konferencia i Konferencia biskupov Slovenska si uvedomujú potrebnosť spoločne sa venovať otázke elektronickej komunikácie a jej bezpečnosti.
Budúcnosť vidíme v pokračovaní i zintenzívnení procesu výmeny skúseností medzi odborníkmi oboch biskupských konferencií a ďalších cirkevných objektov.
Taktiež je pre nás výzvou rozvíjať snahy o kooperácii na poli práce v oblasti identitného priestoru Katolíckej cirkvi a zjednodušenie úradnej komunikácie s využitím moderných komunikačných prostriedkov. Dobrým základom nám môže byť už prebiehajúca spolupráca medzi projektom ecclesia.sk a Pražským a Olomouckým arcibiskupstvom.
Budovanie spoločných štruktúr v oblasti elektronickej komunikácie je pre nás práca na spoločnom dobre v záujme človeka a ochrany dôstojnosti človeka.
 

Príspevok KBS a ČBK prijali v Nitre memorandum o elektronizácii cirkevných procesov zobrazený najskôr Hlavné správy.