Bratislava 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) potvrdil záväzok Slovenska zvýšiť obranné výdavky SR na úroveň 1,6 percenta HDP do roku 2020. Uviedol to dnes na tlačovej konferencii po skončení rokovania vlády SR.
Na snímke minister financií Peter Kažimír

„Máme záväzok potvrdený ústami prezidenta, premiéra, predsedu Národnej rady, ministrov obrany a to znamená do roku 2020 dosiahnuť úroveň v obranných výdavkoch v objeme 1,6 percenta HDP. Ja nie som nejaký šťastný a nadšený z tohto cieľa a naháňania číseliek, ktoré sa viažu k výške hrubého domáceho produktu,“ povedal Kažimír.
Podľa neho je dôležitá aj kvalita „tohto míňania“, to znamená druh použitia týchto prostriedkov. „Ja som nikdy neodmietal modernizáciu techniky,“ uviedol.
Upozornil tiež, že HDP výrazne rastie, v porovnaní so staršími členskými krajinami Európskej únie je to skoro dvojnásobok. „V absolútnom vyjadrení tá kapitola je v dobrom stave,“ dodal Kažimír.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.