Bratislava 9. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Odchádzajúci minister financií Peter Kažimír zatiaľ nemá predstavu, kto ho nahradí v ministerskom kresle. Keďže po 12 rokoch úplne končí s politickým životom, nechce koaličnej strane Smer-SD do výberu nového ministra financií hovoriť. Sám však pozná niekoľko osôb, ktorý by tento post profesionálne zvládli. Kažimír to dnes povedal v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12

Na snímke minister financií SR Peter Kažimír

Poslanec Eduard Heger z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti sa vyjadril, že ministrom by sa mal stať kompetentný človek, ktorý bude presadzovať rozumné opatrenia.
Národná rada SR súhlasila vo štvrtok s nomináciou Kažimíra na post guvernéra Národnej banky Slovenska, do funkcii ho musí vymenovať prezident. Kažimír sa už vyjadril, že v momente, keď bude vymenovaný, odíde z politického života, vzdá sa všetkých politických funkcií a zmrazí svoje členstvo v strane Smer-SD. Kažimír neskrýval radosť, že parlament schválil aj jeho vyrovnaný rozpočet, čo sa na Slovensku podarilo po prvýkrát. „To, čo som sľúbil, som urobil. Moja misia sa končí,“ uzavrel Kažimír.
 
Príspevok Kažimír nevie, kto ho nahradí v kresle ministra financií zobrazený najskôr Hlavné správy.