Bratislava 21. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Medzinárodné organizácie výrazne pomohli Slovensku prepracovať sa na pozíciu stabilného a spoľahlivého partnera. Na seminári s názvom Ako medzinárodné organizácie hodnotia Slovensko to v piatok povedal minister financií SR Peter Kažimír.

Na snímke podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír

“Slovensko a Slováci sú schopní vyvážať svoje osvedčené postupy do ďalších krajín a sú najlepším príkladom toho, že aj zo škaredého káčatka sa môže stať krajina, ktorá je v niektorých oblastiach naozaj premiantská,” povedal Kažimír.
“Medzinárodný menový fond nám od prvých chvíľ našej samostatnosti poskytol obrovskú záruku smerovania k svetlým zajtrajškom,” povedal Kažimír. Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) podľa jeho slov poskytuje veľký priestor na výmenu názorov a výrazne sa zaslúžila o potieranie daňových únikov na globálnej úrovni po kríze v roku 2009. Ďalej vyzdvihol čestný biznis model Slovenska a poctivý prístup v oblasti priemyselnej produkcie. Najväčšou výzvou pre Slovensko je podľa neho dosiahnuť 80 percent ekonomickej výkonnosti priemeru EÚ v roku 2020.
Vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko vo svojom úvodnom príhovore pripomenul, že podujatie má za cieľ priblížiť pohľad medzinárodných organizácií na Slovensko a poskytnúť tým spätnú väzbu z inej perspektívy.
Seminár organizovalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a jeho súčasťou bola panelová diskusia za účasti zástupcov Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj a Medzinárodného menového fondu.
 
Príspevok Kažimír: Medzinárodné organizácie pomohli SR k pozícii spoľahlivého partnera zobrazený najskôr Hlavné správy.