Bratislava 27. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok )
 
Prípadom poslanca Národnej rady (NR) SR Stanislava Mizíka z ĽSNS obvineného okrem iného zo zločinu výroby extrémistických materiálov, sa bude opätovne zaoberať Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS), a to v máji.

Na snímke poslanec Stanislav Mizík

“Pojednávanie s obžalovaným Mgr. Stanislavom M. je vytýčené na termíny 24. mája, 6. a 14. júna,” uviedla v piatok pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na poslanca Mizíka v januári tohto roka. Polícia ho obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov, zločinu rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia.
Podľa ÚŠP sa Mizík ako poslanec NR v januári 2017 podieľal na vyhotovení textového dokumentu s urážlivým obsahom, ktorý bol zverejnený ako status na sociálnej sieti Facebook. Text sa mal týkať udeľovania štátnych vyznamenaní prezidentom.
 
Príspevok Kauzou poslanca Mizíka sa bude zaoberať opätovne Špecializovaný trestný súd, a to v máji zobrazený najskôr Hlavné správy.