Kauza Kosík: Ešte mesiac v cele a usvedčí aj Mečiara!

Bamako 11. januára 2018 (HSP/Foto: arch.)

Bývalý policajt Ľuboš Kosík, pracoval ako legalizant pre SIS a bol členom skupiny, ktorá zavliekla Michala Kováča ml. pred policajnú stanicu v Rakúsku. Na Kováča ml. bol v tom čase vydaný medzinárodný zatykač.
Ilustračné foto

Kosík ušiel zo Slovenska minulý rok potom, čo bol odsúdený na 14 rokov za falšovanie zmeniek. Zatknutý bol v republike Mali na základe medzinárodného zatykača. Vlada Mali sa však s jeho vydaním neponáhľa a z nepochopiteľných dôvodov sa rozhodla živiť jedného väzňa navyše. Oficiálne sa to zdôvodňuje tým, že nemáme zmluvu o vydávaní.
Zapracovať na jeho vydaní má dokonca súčasný predseda Valného zhromaždenia OSN Miroslav Lajčák, aby sa obvinený dostal na Slovensko čím skôr.
A teraz vážne. Zadržaný Kosík je väznený v cele s 240 černochmi, kde spia natlačení jeden na druhom, trpia dehydratáciou, maláriou, AIDS/HIV. Miesto záchodov sú v cele vedrá. Byť jediným Európanom v cele s 240-tími domácimi černochmi, to sa ľahko môžete zmeniť na bielu exotickú krásku, ktorá nebude mať o nápadníkov nikdy núdzu. Za vyslobodenie z takýchto podmienok, by človek usvedčil aj Kennedyho vrahov, len aby sa odtiaľ dostal a ako na potvoru, vláda v Mali má čas.
A tak to nakoniec prišlo. Prvá výpoveď Kosíka, v ktorej za organizátora zavlečenia označil Hrbáčka a pripustil že o akcii vedel Svěchota, ale nikto ďalší a že  Meciar 100% o tom nevedel. Nestačilo. Vydanie to neurýchlilo a tak o mesiac prišla lepšia výpoveď, ktorú si ktosi veľmi želá. Všetko riadil Lexa! Osobne! A ak ani to nebude stačiť, tak sa za ďalší mesiac dozvieme, že cely únos riadil osobne Mečiar. Toľko k hodnote výpovede zúfalého človeka, ktorý sa snaží zachrániť si život.
Keď sa dostane na Slovensko, pravdepodobne všetko odvolá a povie že vypovedal krivo z dôvodu, aby sa slovenske orgány snažili dostať ho ako dôležitého svedka na Slovensko čím skôr. Účel to však aj tak splnilo. Média vyniesli rozsudok, ktorý im potvrdil zúfalý svedok. A keď súdny proces dopadne inak, tak z toho obvinia „Harabinovu“ justíciu.

ZDROJ >>

Komentujte :)