Bratislava 10. februára 2019 (SITA/HSP/Foto: TASR/AP- Bob Edme)
 
Katolícka cirkev si v pondelok pripomína Svetový deň chorých. Pri tejto príležitosti sa v bratislavskom kostole Návštevy Panny Márie na Námestí SNP, ktorý spravujú Milosrdní bratia, bude konať bohoslužba s bratislavským arcibiskupom metropolitom Stanislavom Zvolenským. Uskutoční sa o 18:00 hod.

Lurdy

Práve v tento deň slávi Katolícka cirkev liturgickú spomienku Panny Márie Lurdskej. Svätá omša bude obetovaná za chorých. Arcibiskup Zvolenský chce aj takto vyjadriť vďaku všetkým lekárom, ošetrovateľom, zdravotníkom, ľuďom, ktorí sa aj v domácnostiach venujú trpiacim a chorým a preukazujú im obetavú lásku.
Svetový deň chorých si Cirkev pripomenie 27- krát. Ustanovil ho pápež Ján Pavol II. v roku 1992. Katolícka cirkev si pripomína tento deň na liturgickú spomienku Panny Márie Lurdskej (11. februára). Každý rok k nemu vydá pápež svoje posolstvo. Tohtoročné napísal pápež František. Má tému “Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte“ (Mt 10, 8).
Agentúru SITA informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.
 
Príspevok Katolícka cirkev si v pondelok pripomína Svetový deň chorých aj Pannu Máriu Lurdskú zobrazený najskôr Hlavné správy.