Štokholm 18. januára 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Fredrik Persson)

Multikulturalizmus sa ukazuje vo Švédsku ako úplna katastrofa. Z najnovšieho prieskumu verejnej mienky uskutočnenom na reprezentatívnej vzorke 12 000 ľudí vyplýva, že počet sexuálnych napadnutí sa za posledné 2 roky zvýšil o 70% . Prieskum tiež okrem iného ukázal, že viac ako 13% žien sa vo večerných hodinách bojí vychádzať von zo svojho domu

Ilustračné fotoIlustračné foto

Zverejnené štatististiky pochádzajú z každoročného prieskumu Národnej švédskej rady pre prevenciu kriminality (BRA) spadajúce pod ministerstvo spravodlivosti.

V roku 2013 uviedlo 1,3 percent Švédov, že sa stali obeťami sexuálneho útoku. V rokoch 2005 až 2012 sa miera hlásených sexuálnych trestných činov stabilne pohybovala okolo jedného percenta. V roku 2014 uviedlo jedno percento Švédov, že bolo cieľom sexuálneho útoku, v roku 2015 toto číslo vzrástlo  na 1,7 percenta – čo zodpovedá asi 129 tisícom ľudí.Informoval o tom Globe 24 .

Strach zo sexuálnych útokov sa tiež výrazne zvýšil. Až 22% žien uviedlo, že majú strach zo sexuálneho napadnutia a zneužitia. Zhruba 13 až 14% žien uviedlo, že nevychádzajú von vo večerných hodinách, pretože sa cítia neisto. Najbežnejším miestom pre sexuálne napadnutie je verejné miesto. Podľa prieskumu vo väčšine prípadov páchateľ svoju obeť nepozná.

V roku 1975 švédsky parlament jednomyseľne rozhodol zmeniť Švédsko na multikultúrnu krajinu. Po desiatkach rokoch sa ukazuje toto rozhodnutie ako úplná katastrofa. Podľa Gatestone Institute sa násilná kriminalita zvýšila o 300%. So znásilneniami je to ešte horšie. Švédsko je v súčasnosti na druhom mieste na svetovom zozname krajín v počte znásilnení.

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.