Bratislava/Prešov 23. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Slovenská speváčka Katarína Knechtová a súbor Šarišan pridali ďalší koncert v rámci turné Puto. Interpretom sa podarilo vypredať šou, ktorá sa bude konať 23. októbra v prešovskom Divadle J. Záborského. Rozhodli sa teda, že na rovnakom mieste vystúpia aj o deň neskôr. “Po týždni od ohlásenia turné máme Prešov vypredaný, tak sme sa rozhodli pridať ešte jeden koncert. Ak všetko pôjde dobrým smerom, máme v pláne obísť aj nejaké mestá v Českej republike a v lete s programom odohrať aj nejaké festivaly,” prezradila speváčka.

Na snímke Katarína Knechtová

V hudobno-tanečnej šou sa na pódiu stretne 50 účinkujúcich a zaznejú ľudové piesne a skladby Kataríny Knechtovej v nových aranžmánoch. Réžiu si zobral na starosť Jaro Moravčík. “Milujem šarišský folklór, považujem ho za jeden z divov sveta. Budem spievať aj ľudovky, na to sa veľmi teším. Zrejme sa nevyhnem ani tancu a kroj by som si tiež rada obliekla. Nechcem predbiehať a všetko prezradiť, niečo by malo zostať prekvapením. Príďte sa pozrieť, pozývam všetkých fanúšikov,” vyjadrila sa rodáčka z Prešova, ktorá bude so súborom koncertovať aj v Žiline (27. októbra), Košiciach (29. októbra) a Bratislave (5. novembra).
Katarína Knechtová sa v roku 1996 stala členkou skupiny IMT Smile, ktorá s ňou v zostave vydala prvý počin Klik-klak (1996). Ich cesty sa však rozišli a Knechtová založila kapelu Peha. Táto formácia vydala štyri štúdiovky – Niečo sa chystá (1999), Krajinou (2001), Experiment (2003) a Deň medzi nedeľou a pondelkom (2005). Držiteľka niekoľkých speváckych ocenení sa v roku 2008 vydala na sólovú dráhu. Jej prvý album Zodiak (2008) obsahuje piesne ako Vo svetle žiariacich hviezd, V tichu či Muoj Bože. V roku 2010 nadviazala spoluprácu s producentom a koncertným bubeníkom Depeche Mode Christianom Eignerom a nahrali album Tajomstvá (2012). V roku 2012 tiež vydala eponymnú štúdiovku s kapelou The Cubes. Na konte má aj albumy Prežijú len milenci (2015) a Premeny (2016).
Katarína Knechtová a Šarišan – Turné Puto:
23. októbra – Prešov, Divadlo J. Záborského
24. októbra – Prešov, Divadlo J. Záborského
27. októbra – Žilina, Dom odborov
29. októbra – Košice, Spoločenský pavilón
5. novembra – Bratislava, Istropolis
 
Príspevok Katarína Knechtová a Šarišan pridali ďalší koncert v Prešove zobrazený najskôr Hlavné správy.