Madrid 31. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Manu Fernandez)

Regionálne úrady v Katalánsku dnes popreli správy médií, že predstavitelia amerických protiteroristických zložiek ich varovali pred plánovaným útokom v Barcelone. Pripustili však, že z iných zdrojov, ktoré nepokladajú za veľmi dôveryhodné, dostali tipy o prípadných útokoch.
Na snímke polícia na mieste útoku v Barcelone

Šéf katalánskeho rezortu vnútra Joaquim Forn dnes povedal, že ich nevarovala ani americká Ústredná spravodajská služba (CIA), ani americké Národné protiteroristické centrum (NCTC). Forn dodal, že takéto varovania by prišli cez štátne kanály.
Noviny El Periódico so sídlom v katalánskej metropole Barcelona napísali, že USA poslali 25. mája varovanie regionálnej katalánskej polícii, v ktorom sa osobitne spomínala známa promenáda Las Ramblas, obľúbená u turistov.
Útok dodávkou zo 17. augusta na promenáde Las Ramblas si vyžiadal 14 ľudských životov. Ďalšiu osobu dobodal barcelonský útočník na smrť, keď bol na úteku. Pri inom útoku v neďalekom pobrežnom letovisku Cambrils zahynula jedna osoba.
Veľvyslanectvo USA v španielskom hlavnom meste Madrid vyhlásilo, že sa nemôže vyjadrovať k tajným záležitostiam.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.