Barcelona 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Manu Fernandez)

Španielske úrady ešte stále vyšetrujú, či incident s autom, ktorého posádka vo štvrtok večer po atentáte na rušnej ulici La Rambla ohrozovala policajtov na barcelonskej dopravnej tepne Avinguda Diagonal, súvisí s útokom v Barcelone.
Ilustračné foto

Šéf katalánskej polície Josep Lluís Trapero dnes na tlačovej konferencii v Barcelone informoval, že vodič vozidla značky Ford Focus narazil do policajtov, pričom jedného z nich zranil. Iný policajt začal strieľať na auto, ktoré následne zastalo.
Vo vozidle sa potom našlo telo. Polícia sa najprv domnievala, že danú osobu zastrelila, neskôr sa však ukázalo, že muž utrpel zranenia nožom.
Trapero uviedol, že v aute sa zrejme nachádzala iná osoba. Zatiaľ podľa neho nie je jasné, ako a či tento incident súvisí s ostatnými útokmi, ktoré sa vo štvrtok a v noci nadnes odohrali v Španielsku.
Podľa špekulácií španielskej tlače muž, ktorého polícia našla v tomto aute, mohol byť jeho majiteľom. Neznámy páchateľ mohol auto uniesť aj s jeho majiteľom, ktorému sa mohol vyhrážať zabitím. Médiá ďalej špekulujú, že únoscom auta a vrahom jeho majiteľa by mohol byť Moussa Oukabir, po ktorom katalánska polícia vyhlásila pátranie v súvislosti s útokom v Barcelone i neskorším v letovisku Cambrils.
Katalánska polícia doteraz v súvislosti s týmito atentátmi zadržala štyri podozrivé osoby. Medzi nimi je aj starší brat Moussu Oukabira, Driss, ktorý sa vo štvrtok dostavil na policajný komisariát, aby nahlásil krádež svojich osobných dokladov.
Pátranie bolo vyhlásené po štyroch mladíkoch marockého pôvodu vo veku od 17 do 24 rokov. Traja z nich – Moussa Oukabir, Mohamed Hychami a Younes Abouyaaqoub – sú obyvateľmi mesta Ripoll. Štvrtý muž, Said Aallaa, žije v obci Ribes de Freser neďaleko Ripollu.