Štokholm 4. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Francois Mori)
 
Migrácia má rôzne formy a takisto sú rôzne aj formy jej zneužívania. Známe sú prípady zneužitia dôvery naivných občanov, ktorých ilegálni migranti znásilnili, či v tom horšom prípade po znásilnení aj zavraždili. Obete však nie sú vždy len na strane „vítajúcich“ občanov.

Ilustračné foto

Najnovším príkladom tejto skutočnosti je sexuálne zneužívanie afgánskych utečencov ľavicovými aktivistkami vo Švédsku. Prevažne ide o postaršie dámy, ktoré popri svojom zanietenom boji o ľudské práva poskytujú svojim obetiam „nadštandard“. Svet ľavicového „aktivistu – extrémistu“ je naozaj pestrofarebný. Jedna ruka pomáha, zatiaľ čo druhá ruka berie to, čo jej nepatrí.
Prípadmi zneužívania a znásilňovania migrantov sa zaoberal švédsky ľavičiar Stefan Lindquist. Podľa jeho slov ide o bezohľadné zneužívanie migrantov postaršími dámami, ktoré ich pozývajú k sebe domov a zneužívajú ich na otrocké práce v domoch a sexuálne uspokojovanie. Sexuálne služby požadujú od migrantov ako výmenu za jedlo a ubytovanie. Tieto obvinenia sú založené na svedectve mladých migrantov a ľudí, ktorí im pomáhajú. Stefan Lindquist bol na sociálnych sieťach členom skupiny „Zastavte deportácie do Afganistanu“. Keď chcel vzniknutú situáciu riešiť  v rámci skupiny, bol zablokovaný a skupina zmenila status z verejnej na tajný. Podľa jeho slov „mladíci sa neodvážia ísť na políciu, lebo sú vo Švédsku nelegálne a staršie ženy ich bez výčitiek zneužívajú.“
Okrem zneužívania boli zaznamenané aj prípady znásilnenia. Lindquist opisuje, ako jeden člen skupiny na sociálnych sieťach pozval k sebe migranta, aby mu ponúkol jedlo. Potom pred ním masturboval. Celé to trvalo jeden mesiac a napokon poslednú noc migranta znásilnil. Prípady zneužívania a znásilňovania migrantov nahlásil Lindquist polícii, ktorá v súčasnosti preveruje desať oznámení.
Je zrejmé, že motívy pomáhať utečencom sú rôzne. Zatiaľ čo niektorí pomáhajú nezištne, iní na ilegálnej migrácii zarábajú a ďalší ju zneužívajú na uspokojovanie svojich zvrátených vášní. Vitajte v multikultúrnom svete plnom neobmedzených možností.
 
Príspevok Karta sa obrátila? Švédske staršie ženy-“ľavičiarky” znásilňujú mladých migrantov zobrazený najskôr Hlavné správy.