Celá kauza začala vydaním knihy Náš Karel, ktorú 3. júna vydal Blesk. Milan Drobný do knihy uviedol slová Majstrovho vodiča Oldu Havránka, ktorý už je bohužiaľ po smrti, že Ivana mláti Karla. A škandál vypukol.

V čase vydania knihy bol Drobný v zahraničí a tak sa k celej situácii vyjadril po návrate. Bertramku slová o Ivaninon bití Karla vytočili a Gottova hovorkyňa Drobnému napísala veľmi ostrú esemesku.

Chce sa mu z vás zvracať. Prestaňte sa už konečne priživovať a parazitovať na Karlovi Gottovi a urážať a ubližovať jeho rodine, najmä Ivane, ktorú ste svojim klamstvom opäť zahanbili, napísala hovorkyňa Stolzová Drobnému.

Milana Drobného sa slová Anety Stolzovej dotkli a vo svojej reakcii uviedol, že to závažné obvinenia, ale žalobu vraj zatiaľ podávať nebude a neverí, že by takýchto slov bol schopný taký gentleman formátu Karla Gotta.

Klamár, príživník a parazit to veľmi urážlivé slová, skoro na žalobu! zatiaľ podávať nebudem, pretože neverím, že taký emotívny, hysterický prejav, mohol písať gentleman tvojho formátu, uviedol Drobný v reakcii.

Naďalej ale pokračoval vo svojej odpovedi a ani on sám sa neubránil emóciám. Karle, takto koná kamarát? Poznáme sa šesťdesiat rokov, veľa sme toho prežili a nikdy som neurobil niečo, čo by sa ti nepáčilo. Naopak a to vieš len ty a ja, žiadna hovorkyňa, ba ani manželka, kedy a kde som sa ťa zastal aj odkryl, akých máš okolo seba lumpov. To bolo. Dnes je to inak. Vieš, čo by si predtým urobil? Zdvihol by si telefón, aby som prišiel a vysvetlil ti, čo to kecám, uviedol muzikant. Potom čo bol Drobný označený za klamára, ten sa ale bráni a pripomína Gottov nesplniteľný sľub.

A či niekto klame? Použijem miernejší obrat kecá, tak si to ty. Keď som mal šesťdesiatku, stál si pri maliarskom stojane a do televízie si mi poslal odkaz: Viem, že ti dlho sľubujem obraz, ale pozri, teraz ho začínam maľovať a k sedemdesiatke bude hotový. A čo? Nič. Nevadí. Myslel som si, že naše priateľstvo je opäť zaliate slnkom, najmä keď si si po mojom vzore nechal narásť fúzy, ktoré Ti tiež pristanú, pripomína Milan Drobný.

Na záver Drobný píše o pozvaní na narodeniny a na úplný záver do Karla Gotta podpichol kvôli kostýmu, v ktorom sa český slávik predstavil na koncerte Leoša Mareša, kde sa obliekol ako raper.

Prajem ti k narodeninám hlavne pevné zdravie. Darček pre teba mám a po tvojom vyjadrení, že sa ti chce zvracať, pribaľujem kinedryl. Nepožičal by si kostým, v ktorom si sa predviedol vo svojom poslednom vystúpení v O2 aréne, režisérovi Tomášovi Magnuskovi? Má novo otvorené múzeum kuriozít. Ďakujem za neho, ukončil svoju reakciu Drobný.

Zdroj