Bratislava 12. septembra 2019 (HSP/Foto: Karel Gott-Instagram)

Spevák Karel Gott trpí akútnou leukémiou a podstupuje ambulantnú liečbu vo Všeobecnej nemocnici v Prahe. Informoval o tom denník Blesk. Gott bojoval so zdravotnými problémami aj v roku 2016. Už v tom čase však vyhlásil, že ani po ťažkej chorobe sa nemieni s hudobnou kariérou rozlúčiť

Na snímke Karel Gott

“Pred štyrmi rokmi som pre agresívny nádor podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá viedla k jeho úplnému vymiznutiu. Zhruba pred rokom a pol sa u mňa objavila porucha krvotvorby v podobe myelodysplastického syndrómu, “povedal Blesku Gott po tom, čo sa ho kvôli množiacim sa špekuláciám na jeho zdravie priamo opýtali.

Spevák pre denník tiež uviedol, že aj napriek veľkému úsiliu lekárov a jeho najbližších, bola choroba tentoraz silnejšia. “Aj napriek niekoľkým druhom liečby prešlo bohužiaľ toto ochorenie v uplynulých mesiacoch do akútnej leukémie.”

Gott preto teraz podstupuje ambulantnú liečbu a dochádza do nemocnice na kontroly, v rámci ktorých lekári sledujú jeho celkový zdravotný stav.

Na jeseň 2015 lekári spevákovi diagnostikovali nádorové ochorenie lymfatických uzlín a on ihneď podstúpil cielenú onkologickú liečbu, do konca februára 2016 absolvoval šesť chemoterapiou a 18. marca oznámil, že nádorové ochorenie vymizlo. K vystupovanie na verejnosti sa Gott potom vracal len pomaly. Koncom novembra 2015 si však aj napriek chorobe osobne prevzal štyridsiatykrát Zlatého (či Českého) slávika.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj