Bratislava 29. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Slávnostný kongres Strany maďarskej komunity (SMK) odsúhlasil kandidáta strany na post prezidenta republiky, je ním predseda strany József Menyhárt. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka SMK Helena Fialová

Na snímke predseda strany SMK József Menyhárt

Kongres SMK ďalej vo svojom vyhlásení uvádza, že strana považuje za svoju výraznú úlohu v roku 2018 zabezpečiť také miestne zastupovanie záujmov v jesenných komunálnych voľbách, ktoré bude mať prioritne na zreteli zachovanie a rozvoj maďarských komunít. Ďalším dôležitým medzníkom je pre ňu voľba rezidenta republiky, po nej voľby do Európskeho parlamentu, ako aj blížiace sa voľby do Národnej rady SR.
Strana maďarskej koalície vznikla spojením maďarských strán na Slovensku vytvorených po zmene režimu. Zjednocujúci kongres sa konal 21. júna 1998 v Dunajskej Strede. Na kongrese 22. septembra 2012 bola premenovaná na Stranu maďarskej komunity. Naďalej pokladá za svoj prioritný cieľ a poslanie zachovanie a rozvoj maďarskej komunity vo svojom rodnom kraji. Ako stabilný člen Európskej ľudovej strany sa usiluje o vybudovanie prosperujúcej spoločnosti postavenej na princípoch sociálnej a trhovej ekonomiky, o posilnenie demokratického právneho štátu, ako aj o dôsledné dodržiavanie ľudských práv a práv slobôd vrátane menšinových práv.
 
Príspevok Kandidátom strany na post prezidenta republiky je jej predseda József Menyhárt zobrazený najskôr Hlavné správy.