Žilina 10. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)
 
Kandidátom Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) na primátora Žiliny v nadchádzajúcich komunálnych voľbách je nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva (MsZ) Ján Púček. Na tlačovej konferencii ho v pondelok v Žiline predstavil poslanec Národnej rady (NR) SR a podpredseda strany Milan Uhrík.

Na snímke kandidát na primátora mesta Žilina Ján Puček

“Mám dostatok manažérskych skúseností na to, aby som dokázal viesť mesto Žilina k dobrým hospodárskym výsledkom a k určitým zmenám. Do 14 dní predstavím program, týkajúci sa školstva, športu, kultúry. Sú tam rôzne ekonomické ukazovatele, ktoré sa budú týkať budovania parkovísk, výstavby nájomných bytov. Rôzne veci, týkajúce sa hospodárenia s majetkom, vytvorenia vlastnej firmy, ktorá sa bude o svoj majetok starať,” povedal Púček.
Podľa Uhríka strana štandardne najprv kandidátov predstavuje. “Ich program postupne dávame do obehu v rámci kampane,” podotkol podpredseda strany.
Kandidatúru na primátora Žiliny zatiaľ oficiálne oznámili poslanec MsZ Peter Fiabáne (nezávislý s podporou OĽaNO, SaS, Sme rodina, NOVA, Progresívne Slovensko, OKS, Šanca) a poslanec Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) a žilinského MsZ Martin Kapitulík (nezávislý). Viceprimátor Žiliny Patrik Groma oficiálne oznámi kandidatúru v piatok (14.9.), o post primátora sa bude uchádzať ako nezávislý, s podporou strany Smer-SD. Súčasný primátor Igor Choma v januári oznámil, že nebude opätovne kandidovať v tohtoročných komunálnych voľbách.
 
Príspevok Kandidátom ĽSNS na primátora Žiliny je nezávislý poslanec MsZ Ján Púček zobrazený najskôr Hlavné správy.