Bratislava 23. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-John Locher)

Marianne Williamsonová, menej známa kandidátka Demokratickej strany v prezidentských voľbach 2020, si myslí, že USA mali pokračovať v okupácii Afganistanu, a to kvôli “ochrane žien a ženským právam”. Informuje portál Need To Know

Na snímke Marianne Williamsonová

Demokratická prezidentská kandidátka Marianne Williamsonová vyhlásila, že je „neprijateľné“, aby vláda Trumpa zvažovala stiahnutie vojsk z Afganistanu, pretože je potrebné zabezpečiť „práva a ochranu žien“, ktoré Taliban zneužíval.

„Stiahnutie amerických jednotiek z Afganistanu bez toho, aby sa zaistili práva a ochrana žien, je neprijateľné,“ uviedla v sobotu Williamsonová.

„Pri týchto rokovaniach nesmieme zabúdať ani ignorovať históriu brutality Talibanu voči ženám.“ Williamsonová sa odvolávala aj na článok z New York Times, ktorý ospravedlňuje nekonečnú vojnu tvrdiac, že USA sú v Afganistane kvôli rozvoju feminizmu.

V podobnom duchu sa minulý roku vyjadril aj americký lekár a politik Howard Dean: „Stiahnutím našich jednotiek z Afganistanu odsúdite milióny žien k životu v dobe kamennej. Žiadne vzdelanie, žiadna možnosť voľby koho si vezmú. Po prevzatí Talibanu sa stanú majetkom.”

Podľa portálu to podobne vidí aj minister zahraničných vecí Mike Pompeo, ktorý minulý rok navrhol zvrhnúť iránsku vládu s cieľom šíriť feminizmus: „Ako vyplýva z protestov proti hidžábu, brutálni muži režimu sa javia obzvlášť vystrašení iránskymi ženami, ktoré požadujú svoje práva. Ako osoby s neoddeliteľnou dôstojnosťou a neodcudziteľnými právami si iránske ženy zaslúžia rovnaké slobody ako iránski muži.“

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj