Bratislava 21. decembra 2019 (/HSP/Foto:HSP)

Vlny kontroverzie v týchto dňoch na sociálnej sieti a v médiách vyvolal poslanec martinského zastupiteľstva a kandidát na poslanca v nasledujúcich parlamentných voľbách za ĽSNS Marek Belák

Na snímke Marek Belák

V kampani  hlásal, že chce odstreliť 1000 medveďov. „Garantujem všetkým, ktorí ma budú krúžkovať, že sa postarám, aby sme my a naše deti mohli znovu chodiť na prechádzky do prírody a na výlety do hôr, bez zbytočného strachu z medveďov,“ píše doslovne Belák v príspevku k spomínanej fotografii. Po kritike zo strany užívateľov sociálnych sieti pristúpil k zmene, a tak o niekoľko dní vymenil propagačný text za „Presadím veľkú reguláciu medveďov,“ čo stále nevybočuje z filozofie martinského poslanca.

„Vzhľadom na množiace sa nenávistné útoky na moju osobu som pôvodnú titulnú fotografiu nahradil politicky korektnou. Môj osobný záväzok znížiť stav medveďov sa nemení. Mám na to dostatok odborných argumentov a v najbližších dňoch ich budem prezentovať,“ tvrdí v komentári poslanec.

Medveď hnedý je na Slovensku chránenou zverou. V tejto chvíli nemožno hodnotiť, ako by hromadný odstrel tohto zvieraťa vyriešil problémy obyvateľov v niektorých častiach severného Slovenska, ktorým vysoké stavy medveďov spôsobujú problémy.

Pavol Novak

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj