Lipany 23. augusta 2018 (HSP/Foto:SaS)
 
Na podpore Krajského predsedu SaS Jozefa Kanuščáka v boji o primátorské kreslo v Lipanoch sa dohodla široká koalícia politických síl. Okrem materskej strany Sloboda a Solidarita (SaS) ho podporili OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SLipanyme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko, Spolu a Šanca.

Na snímke uprostred Jozef Kanuščák

„Najdôležitejší dôvod, prečo treba v Lipanoch opäť zmenu, sú peniaze, ktoré by mali byť využívané najmä tak, aby z nich malo prospech čo najviac z nás, Lipiančanov,“ uviedol Jozef Kanuščák.
Kandidát na primátora má s mestom smelé plány. „Mnohí sa tešíme na aquapark – chcem strážiť jeho výstavbu. Mesto potrebuje ústredné parkovisko. Lesy okolo nás sú vyrúbané a chýba výsadba nových stromov, zároveň treba udržiavať aj turistické chodníky. Priorita sú tiež cyklochodníky. V Lipanoch zriadim sociálny podnik. Ďalšou dôležitou témou je bezpečnosť a čistota mesta. Veľkou výhodou je, že v Lipanoch máme veľa šikovných ľudí, ktorí by potrebovali podporu, aby mesto posúvali dopredu. Budem sa snažiť, aby peniaze a pozornosť nedostávali stále len tí istí.“

Na snímke predstavenie kandidáta Jozefa Kanuščáka

Krédom Kanuščákovej kampane je „Pripravení pracovať pre Lipany“. On sám považuje za kľúčové pre výkon funkcie primátora spoluprácu. „Budem sa opierať o názory poslancov. Budem veľa počúvať a chodiť medzi ľudí, pretože by to mali byť najmä oni, ktorí budú hovoriť, kam majú smerovať naše peniaze a čo sa má v meste robiť. Lipany sú mojou srdcovkou.“
 
Akčný kandidát, ktorý dokáže spájať
Podpredseda SaS Ľubomír Galko tvrdí, že všetko môže fungovať lepšie, ak peniaze tečú tam, kam majú – na prospech spoločenstiev ľudí žijúcich v mestách a obciach a nie do vreciek nečestných jedincov. „Každý, kto chce, nájde Jozefa v Krajskej kancelárii SaS v Prešove. Je aj poslancom Prešovského samosprávneho kraja, v ktorom rozhoduje a hlasuje kriticky a uvážlivo, s rozumom. Takže má informácie z prvej ruky a vie spojiť to, čo je dobré pre kraj s prospechom pre Lipany. Jozef je pripravený prinášať Lipiančanom to najlepšie. Viem o ňom, že sa rozhoduje veľmi prakticky a je to akčný chlapík. Držím Jozefovi palce – a verím ľuďom v Lipanoch, že sa rozhodnú správne,“ povedal Ľ. Galko.

Na snímke predstavenie kandidáta Jozefa Kanuščáka

Kanuščáka podporuje aj opozičné hnutie OĽANO. „Jozef Kanuščák pracuje s odhodlaním pre svoje mesto a región. V hnutí OĽANO veríme, že Lipany budú pod jeho vedením prosperovať. Prajem jemu aj všetkým poslancom, ktorí ho podporujú, veľa odhodlania a nadšenia do tejto služby,“ vyjadrila sa predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová s tým, že aj „spoločná koalícia opozičných strán v Lipanoch je dôkazom toho, že na Slovensku existuje silná alternatíva čestných a schopných ľudí, ktorých nespájajú teplé fleky alebo kšefty, ale v prvom rade úprimná snaha meniť Slovensko k lepšiemu.“
Podľa Františka Oľhu, Krajského predsedu strany Šanca, ktorý zároveň kandiduje na primátora v Prešove, došlo k vzácnej zhode a spoločnej podpore parlamentných a mimoparlamentných opozičných strán na podpore Jozefa Kanuščáka. „Aj táto široká podpora je dôkazom, že práve Jozef Kanuščák je vhodným človekom na funkciu primátora, lebo dokáže spájať a nie rozdeľovať. To je v dnešnej dobe vzácnym javom u politikov,“ poznamenal F. Oľha.
 
Príspevok Kandidát na primátora Lipian Jozef Kanuščák získal širokú podporu: Som pripravený pracovať pre Lipany zobrazený najskôr Hlavné správy.