Kyjev 12. marca 2019 (HSP/360tv.ru/Foto: Screenshot YouTube 112 Ukrajina)
 
„Nepokoje, chaos, pestrofarebné revolúcie a majdany v priebehu ostatných 15 rokov zničili obrovskú časť domáceho HDP. Ukrajinu poškodili dva majdany, ale tretí naše hospodárstvo už neprežije. Napriek tomu súčasné vedenie krajiny tlačí ľudí, aby znova vyšli do ulíc a spôsobili tretí majdan. Robia to preto, aby zakryli skutočnosť, že rozkradli štátnu pokladnicu,“ vyhlásil v rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu 112 Ukrajina prezidentský kandidát a poslanec Najvyššej rady Vadim Rabinovič

Na snímke Vadim Rabinovič

„Všetko, čo robí súčasná vláda, poškodzuje Ukrajinu – aj súčasnú, aj budúcu. Priame zahraničné investície, o ktorých hovoria, ako o oživení hospodárstva, vlani dosiahli v prepočte iba 1,5 miliardy dolárov. Je to najnižší ukazovateľ za ostatných 15 rokov,“ zdôraznil Vadim Rabinovič a pripomenul, že po každom Majdane situácia v krajine sa vždy zhoršila a hospodárstvo sa ocitlo na pokraji priepasti. Podčiarkol, že ukrajinskí vládni analytici veľmi dobre vedia, že situácia je kritická, ale snažia sa to utajiť pred verejnosťou.
„Prvý majdan – Oranžová revolúcia v r. 2004 – bol ten najpokojnejší, ale predsa zapríčinil to, že krajina stratila desať percent HDP. Počas Druhej svetovej vojny ZSSR stratil 4,7% svojho HDP. To znamená, že už počas prvého majdanu ukrajinské hospodárstvo totálne skrachovalo. V následku druhého majdanu – štátneho prevratu v r. 2014 – Ukrajina stratila ďalších desať percent HDP a navyše aj časť svojho územia. Preto, keď hovoria, že bude tretí majdan, ja tvrdím: chcete úplne zničiť štát, aby po Ukrajine nezostala ani stopa?“, podčiarkol poslanec.
„Ale súčasná vláda robí všetko, aby zničila tento štát. Potrebuje to na to, aby zakryla následky obrovského rozkrádania. V súčasnosti na Ukrajine krachujú prakticky všetky odvetvia hospodárstva a preto budúcnosť krajiny môže byť dosť smutná,“ zdôraznil v závere prezidentský kandidát a poslanec Najvyššej rady Vadim Rabinovič.
Eugen Rusnák
 
Úryvok rozhovoru s Vadimom Rabinovičom si môžete pozrieť tu:

 
 
Príspevok Kandidát na prezidenta Ukrajiny Vadim Rabinovič: „Tretí Majdan hospodárstvo Ukrajiny neprežije, ale súčasná vláda vyrába nový Majdan“ zobrazený najskôr Hlavné správy.