Bratislava 18. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
Kandidát na prezidenta SR, Robert Mistrík, ktorý spoluzakladal stranu SaS, hneď na začiatku ukázal, čo je zač. Tvrdí, že zdieľa svetonázor Andreja Kisku a chce pokračovať v jeho šľapajách, ako aj v boji za euroatlantické smerovanie Slovenska. Mistrík taktiež odmieta ĽSNS a tvrdí, že Kotlebu je potrebné izolovať od spoločnosti a to akýmkoľvek možným spôsobom.

Na snímke Róbert Mistrík

Robert Mistrík sa javí ako čistý klon Kisku, a to doslova. Podobne ako súčasný prezident, aj on už má rok pred voľbami po celom Slovensku porozvešané bilboardy. V rozhovore pre HNonline to povedal otvorene, že zdieľa Kiskov svetonázor.
Svedčí o tom aj fakt, že Mistrík čakal do poslednej chvíle a potvrdil svoju kandidatúru presne v deň, keď Andrej Kiska vyhlásil, že už nebude kandidovať na prezidenta. Tvrdí, že nejde o to, že sa bál konkurencie, ale jednoducho  s Kiskom zdieľa rovnaké hodnoty: “Ja v podstate zdieľam jeho svetonázor v mnohých oblastiach a myslím, že on vykonával svoju funkciu veľmi dobre.”
Je však zaujímavé, že Mistríkovi nevadia Kiskove problémy s vratkami DPH, rôzne daňové delikty ani škandál okolo pozemku pri Veľkom Slavkove. Keď toto má byť jeho vzor tak je na veľmi zlej ceste. Navyše v rozhovore často spomínal organizovaný zločin prepojený na vládne špičky. O Kiskových kauzách sa však vôbec nezmienil.
Mistríkovi sa ale hlavne páči Kiskova zahraničná politika. “Treba zdvihnúť zástavu a pokračovať v tom boji za charakter štátu a za demokratické princípy a aj za európske a euroatlantické hodnoty,” povedal bývalý SaSkár kandidujúci za prezidenta.
Moderátor sa dotkol taktiež témy Kiskovho odmietnutia strany ĽSNS po parlamentných voľbách. Túto stranu totiž ako jedinú nepozval do prezidentského paláca. Mistrík tento Kiskov krok schvaľuje a tvrdí, že by sa zachoval rovnako: “Marian Kotleba a jeho strana je neakceptovateľná pre civilizovanú krajinu.”
Podľa Mistríka treba Mariana Kotlebu úplne ignorovať : “Jeho treba proste izolovať od spoločnosti akýmkoľvek spôsobom.”
V inej debate zas vyhlásil, že multikulturalizmus obohacuje krajinu: “My sme neboli zvyknutí na multikulturalizmus. Multikulturalizmus obohacuje krajinu. Vidíme to v Amerike, vidíme to v iných krajinách,” povedal Mistrík (viac TU).
Ako sa teda ukazuje, Robert Mistrík je Kiska číslo 2. Súčasný prezident povedal, že pred prezidentskými voľbami plánuje vyjadriť podporu jednému z kandidátov. Zrejme nikoho neprekvapí, keď to bude práve tento kandidát, ktorý chce pokračovať v Kiskových šľapajách.
Rozhovor s Mistríkom si môžete pozrieť tu:
 

 
Samuel Gdovin
 
Príspevok Kandidát na prezidenta Robert Mistrík: Zdieľam svetonázor s Kiskom… Chcem pokračovať v boji za euroatlantické hodnoty… Kotlebu treba izolovať od spoločnosti akýmkoľvek spôsobom zobrazený najskôr Hlavné správy.