Viedeň/Budapešť 13. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Lenoir)

Orbánizmus je chorobou, ktorou je nakazených čoraz viac európskych krajín, pričom isté príznaky sa objavili už aj v Rakúsku. Povedal to v utorok vo Viedni kandidát maďarskej ľavice na premiéra Gergely Karácsony po schôdzke s predsedom Sociálnodemokratickej strany Rakúska (SPÖ) a bývalým rakúskym kancelárom Christianom Kernom.

Na snímke maďarský premiér Viktor Orban

Karácsony vyjadril presvedčenie, že maďarské parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 8. apríla, majú význam nielen z vnútropolitického a historického hľadiska, ale môžu určiť aj budúcnosť európskeho kontinentu. Informovala o tom agentúra MTI.
Maďarský opozičný politik uviedol, že politika premiéra Viktora Orbána je škodlivá pre celú Európu. Preto je podľa neho potrebné, aby si maďarské a rakúske ľavicové strany udržiavali dobré vzťahy.
Kern poznamenal, že sa s Karácsonym zhodli v tom, že právny štát, demokracia a európska solidarita sú hodnoty, ktoré nemôžu byť predmetom diskusie.
Gergely Karácsony je premiérskym kandidátom opozičného ľavicového bloku Maďarská socialistická strana (MSZP) – Dialóg (Párbeszéd).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.