Berlín 24. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)
 
Problematika migrácie a boj proti príčinám exodu zo štátov západnej Afriky budú zrejme patriť medzi ústredné témy rokovaní nemeckej spolkovej kancelárky Angely Merkelovej počas budúcotýždňovej návštevy trojice afrických štátov – Senegalu, Ghany a Nigérie.

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

Informovala o tom v piatok tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na vládne zdroje v Berlíne.
Šéfku nemeckej spolkovej vlády bude počas cesty na čiernom kontinente sprevádzať aj významná delegácia predstaviteľov hospodárskeho života, čo by malo hostiteľským štátom signalizovať záujem nemeckej ekonomiky o ne.
Program Merkelovej predpokladá v stredu rokovania v Senegale vrátane schôdzky s tamojším prezidentom Mackym Sallom a zástupcami mimovládnych organizácií. Vo štvrtok 30. augusta bude hostka z Berlína rokovať v ghanskej metropole Accra s tamojším prezidentom Nanom Akufom-Addom a mala by sa tam stretnúť aj so začínajúcimi podnikateľmi a zúčastniť sa na okrúhlom stole o hospodárskopolitických otázkach.
Podobne ako v Senegale a Ghane sa aj v Nigérii Merkelová v piatok pri stretnutí s prezidentom Muhammaduom Buharim sústredí na hospodárske a sociálne aspekty rozvoja krajiny a zahraničnopolitické témy. Navyše by sa počas návštevy tejto africkej krajiny mala stretnúť aj s najvyšším predstaviteľom západoafrického spoločenstva štátov ECOWAS Jeanom-Claudom Brouom, s ktorým by mala hovoriť prioritne o regionálnej spolupráci.
 
Príspevok Kancelárka Merkelová zavíta na budúci týždeň do 3 afrických štátov zobrazený najskôr Hlavné správy.