Viedeň 20. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Gruber)

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v pondelok navrhol odvolanie ministra vnútra Herberta Kickla. Informovala o tom agentúra AFP. “Odvolanie ministra vnútra som navrhol prezidentovi” Alexandrovi Van der Bellenovi, povedal Kurz

Na snímke rakúsky kancelár Sebastian Kurz

Kickl, ktorý je členom Slobodnej strany Rakúska (FPÖ), bol odvolaný po piatkovom zverejnení videa z júla 2017, ktorého hlavnou postavou je odstúpivší predseda (FPÖ) Heinz-Christian Strache.

Na nahrávke zhotovenej na španielskom ostrove Ibiza hovorí Strache s údajnou príbuznou istého ruského oligarchu, ktorá chce v Rakúsku investovať štvrť miliardy eur. Strache jej navrhoval, aby kúpila bulvárny denník Kronen Zeitung a následne jeho spravodajstvom pomohla FPÖ v predvolebnej kampani.

Strache po prepuknutí škandálu rezignoval na funkciu vicekancelára i šéfa FPÖ. Rakúsko teraz čakajú predčasné voľby, ktoré by sa mali uskutočniť v septembri.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj