Jeruzalem 14. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Amir Cohen)
 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu 22. mája tohto roku tajne navštívil Egypt, kde niekoľko hodín rokoval s prezidentom Abdalom Fattáhom Sísím o prímerí v pásme Gazy. Informovala o tom v pondelok izraelská televízia Kanál 10 s odvolaním sa na nemenované americké zdroje.

Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanyahu

Netanjahu a Sísí mali tiež hovoriť o návrate palestínskej samosprávy vedenej prezidentom Mahmúdom Abbásom do pásma Gazy, ktoré od júna 2007 ovláda militantné palestínske hnutie Hamas, ako aj o uvoľnení izraelskej blokády tohto územia a obnove zničenej infraštruktúry.
Oficiálne miesta v Izraeli ani v Egypte sa k informácii Kanála 10 zatiaľ nevyjadrili.
Od konca marca dochádza na hranici s Izraelom k násilnostiam medzi Palestínčanmi a izraelskou armádou. Vyžiadali si už životy najmenej 168 Palestínčanov a jedného izraelského vojaka.
Egypt niekoľkokrát zohral úlohu sprostredkovateľa v konflikte na Blízkom východe. Egypt a Jordánsko sú jedinými arabskými krajinami, ktoré s Izraelom uzatvorili mierovú zmluvu. V noci na piatok vstúpilo do platnosti prímerie medzi Izraelom a Hamasom, sprostredkované Egyptom a OSN.
 
Príspevok Kanál 10: Netanjahu bol v máji tajne v Egypte, stretol sa s prezidentom Sísím zobrazený najskôr Hlavné správy.