Hokejista Philadelphie Flyers Brayden Schenn (10) . Foto: TASR/AP

Ottawa 29. apríla (TASR) – Kanadskú hokejovú reprezentáciu posilnia na majstrovstvách sveta v Kolíne nad Rýnom a Paríži (5.-21. mája) aj brankár Calgary Flames Chad Johnson a útočník Brayden Schenn z Philadelphie.

Obhajca titulu má na šampionátovej súpiske už troch dvoch brankárov, šiestich obrancov a 13 útočníkov. Hráči z „kolísky hokeja“ sa na MS predstavia v parížskej B-skupine, v ktorej si zmerajú sily s Fínskom, Českom, Švajčiarskom, Bieloruskom, Nórskom, Francúzskom a Slovinskom.

Aktualizovaná súpiska Kanady na MS v Kolíne nad Rýnom a Paríži:

Brankári: Eric Comrie (Winnipeg/NHL), Calvin Pickard (Colorado/NHL), Chad Johnson (Calgary/NHL)
Obrancovia: Jason Demers, Michael Matheson (obaja Florida/NHL), Tyson Barrie (Colorado/NHL), Calvin de Haan (NY Islanders/NHL), Josh Morrissey (Winnipeg/NHL), Marc-Edouard Vlasic (San Jose/NHL)
Útočníci: Sean Couturier, Claude Giroux, Travis Konecny, Wayne Simmonds (všetci Philadelphia/NHL), Matt Duchene, Nathan MacKinnon (obaja Colorado/NHL), Alex Killorn, Brayden Point (obaja Tampa Bay/NHL), Ryan O’Reilly (Buffalo/NHL), Mark Scheifele (Winnipeg/NHL), Jeff Skinner (Carolina/NHL), Mitch Marner (Toronto/NHL), Brayden Schenn (Philadelphia/NHL)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR