Peking 15. decembra 2018 (HSP/rusvesna.su/Foto:SITA/AP-Ng Han Guan)
 
Číňania pritvrdzujú a berú kauzu Meng Wan-Čou, top manažérky spoločnosti Huawei Portál naozaj vážne

Na snímke profil finančnej riaditeľky čínskej telekomunikačnej spoločnosti Huawei Meng Wan-čou

Portál rusvesna prináša informácii o zatknutí ďalšieho kanadského občana Michaela Spavora v Číne. Michael Spavour podobne ako Mike Kovrig je podľa Kanaďanov nevinný a tolerantný člen neziskovej a filantropickej organizácie, ktorý si neželá nič iné len mier a lásku na zemi, čo však evidentne Číňania neakceptujú. (Michael Spavour je biznismen a pracuje v bezpečnostnej sfére).
Podľa kanadských informácii Mike Spavour organizoval z čínskeho územia kultúrne výmeny zo Severnou Kóreou. Číňania majú na kultúrne a humánne aktivity Spavoura a Kovriga iný názor, obaja Kanaďania sú obvinení z ohrozovania bezpečnosti Číny.
Kanaďania, ktorí zatkli Meng Wan-Čou v rozpore s medzinárodným právom na kanadskom území na základe amerického zatykača, ktorý je takisto v rozpore s medzinárodným právom a chcú ju vydať Američanom, ktorým sa nepáči, že Číňania odmietajú americké sankcie voči Iránu a neakceptujú ich, sa už stihli vyžalovať americkému ministrovi zahraničných vecí Mike Pompeovi. Ten sa už nechal počuť že “nezákonné zatknutie dvoch kanadských občanov je neprípustné a Čína musí oboch Kanaďanov prepustiť”.
Číňania majú teraz  dve základné možnosti. Alebo kanadských občanov prepustia, alebo aby to už bolo aj Američanom úplne jasné zatknú aj ďalších kanadských občanov. Koľko kanadských občanov bude potrebné zatknúť, aby  sa konečne vyriešila kauza okolo Meng Wan-Čou závisí výsostne od Kanaďanov, cynici však uvádzajú, že Snehulienka je vždy spájaná so 7 trpazlíkmi.
Dúfajme, že Kanaďania nemusia vždy na slovo počúvať Američanov a Američania im akceptujú nejakú obmedzenú formu politickej samostatnosti. Ak nie, kauza môže pokračovať.
 
 

 
 
Príspevok Kanaďania žalujú Američanom, Pompeo sa vyhráža Číne zobrazený najskôr Hlavné správy.