Ottawa 3. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Bela Szandelszky)

Kanada posilňuje svoj záväzok voči Ukrajine a zakáže vstup na svoje územie Ukrajincom s ruskými pasmi vydanými v Donbase. Informovala o tom v stredu agentúra UNIAN

Ilustračné foto

“Kanada podniká konkrétne kroky proti pokračujúcej ruskej agresii na Ukrajine a odsudzuje rozhodnutie Ruska vydať ruské pasy ukrajinským občanom v regióne Donbas. K dnešnému dňu Kanada podnikne kroky na zabezpečenie toho, aby tieto pasy nemohli byť použité na cestu do Kanady,” uvádza sa v dokumente zverejnenom 2. júla na internetovej stránke kanadskej vlády.

Agentúra UNIAN pripomenula, že ruský prezident Vladimir Putin 24. apríla podpísal dekrét o zrýchlenom postupe vydávania ruských pasov obyvateľom určitých oblastí na juhovýchode Ukrajiny. Neskôr, 27. apríla, vyhlásil, že Moskva by mohla zjednodušiť postup udeľovania ruského občianstva všetkým Ukrajincom.

“Teda nielen tým, ktorí žijú v Ruskom okupovaných okresoch na východe Ukrajiny,” poznamenal UNIAN.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj