Kanada poskytne 650 miliónov na šírenie potratov v rozvojových krajinách

Ottawa 14. marca 2017 (HSP/kath.net/LSN/jg/Foto:TASR-Sean Kilpatrick /The Canadian Press via AP)

Kanada poskytne v ďalších troch rokoch 650 miliónov kanadských dolárov (asi 455 miliónov eur) na „opatrenia reprodukčného zdravia“ vrátane potratov, antikoncepcie a s nimi spojenou sexuálnou výchovou a tzv. plánovaním rodiny v rozvojových krajinách. Eufemizmus, za ktorým sa skrýva antipopulačná politika

Na snímke kanadský premiér Justin Trudeau

Oznámil to kanadský premiér Justin Trudeau spolu s ministerkou pre rozvoj Marie-Claude Bibeauovou 8. marca, na „Medzinárodný deň žien“. Týmto opatrením sa súčasný rozpočet na „sexuálne a reprodukčné zdravie“ zdvojnásobí, ako povedal Trudeau.

V januári podpísal americký prezident Donald Trump výnos, ktorý zakazuje financovanie potratov mimo USA. Viaceré krajiny oznámili, že chcú výpadok týchto financií nahradiť.

„Sexuálne a reprodukčné zdravie a práva“ sú súhrnnými pojmami pre potrat, extrémne programy sexuálnej výchovy a masovú sterilizáciu v rozvojových krajinách, ako povedal Matthew Wojciechowski, hovorca kanadskej organizácie pre ochranu života „Campaign Life Coalition“. „Kanada sa pod vládou Trudeaua stala jedným z najväčších exportérov potratu a sterilizácie,“ kritizovala Johanne Brownriggová z rovnakej organizácie.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.