Montreal 10. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Francois Mori)
 
Životy najmenej štyroch ľudí si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v piatok v meste Fredericton ležiacom na juhovýchode Kanady. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News

Ilustračné foto

“Incident si vyžiadal životy najmenej štyroch ľudí,” potvrdila počet obetí polícia v kanadskej provincii New Brunswick. Dvaja zo štyroch zabitých pri streľbe sú policajti.
Polícia zároveň vyzvala miestnych obyvateľov, aby nevychádzali zo svojich domovov, pretože incident sa ešte neskončil. K streľbe došlo v bytovom komplexe a policajti po nej prehľadávali tamojšie budovy.
Polícia tiež vyzvala ľudí, aby sa vyhýbali oblasti Brookside Drive medzi ulicami Main Road a Ring Road. Jednu podozrivú osobu vzala do väzby. Správu priniesla tlačová agentúra AP.
Nemenovaný novinár vo Frederictone uviedol, že štyri výstrely zazneli o 08.20 hod. miestneho času (13.20 h SELČ). Premiér provincie New Brunswick, Brian Gallant, už na Twitteri vyjadril sústrasť rodinám obetí.
Ide o druhý podobný prípad v Kanade za necelé tri týždne. Pri streľbe v rušnej časti Toronta zahynuli 22. júla dve osoby a 13 ľudí utrpelo zranenia. Útočníkom bol 29-ročný miestny obyvateľ Faisal Hussain, ktorý zahynul pri prestrelke s políciou. Hussain v minulosti navštevoval webstránky spriaznené s teroristickou organizáciou Islamský štát (IS) a vyjadroval jej podporu.
 
Príspevok Kanada hlási streľbu v meste a minimálne štyri obete. Ľudia nemajú vychádzať z domu zobrazený najskôr Hlavné správy.