Kanada: Cestujúci zatvorení celé hodiny v lietadle zavolali políciu

Ottawa 2. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-/David Goldman)

Polícia v kanadskej Ottawe zasahovala na miestnom letisku po tom, ako jej zatelefonovali viacerí cestujúci, ktorí zostali po neplánovanom medzipristátí hodiny zatvorení v lietadle bez vody, jedla či prístupu k čerstvému vzduchu. Agentúra DPA o tom dnes informovala s odvolaním sa na vyhlásenie samotného letiska
Ilustračné foto

Prvé tiesňové volania z lietadla spoločnosti Air Transat, v ktorom sa nachádzalo 336 pasažierov, začali prichádzať po štyroch hodinách čakania na letiskovej ploche s vypnutou klimatizáciou. Po príchode pohotovostných zložiek posádka otvorila dvere a cestujúcim rozdala vodu. Jednej osobe bola poskytnutá lekárska pomoc.
Spoločnosť Air Transat čakanie zdôvodnila zhustenou premávkou na letisku v Ottawe, kam bolo pre nepriaznivé počasie odklonených 20 letov smerujúcich do Montrealu či Toronta. Uvedený stroj letel do Montrealu z Bruselu. Dopravca uviedol, že letisko počas čakania nedokázalo zabezpečiť prisunutie schodov ani doplnenie zásob pitnej vody či paliva.
Správa letiska však tvrdí, že boli pripravené schody i autobusy, aby sa cestujúci mohli dostať do budovy, posádka lietadla však bola “nekomunikatívna” a na ponuku nereagovala.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.