Kameramanke, ktorá kopala do migrantov, zakázali vstup do maďarského parlamentu

Budapešť 24. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Index.Hu. via AP)

Maďarskej kameramanke Petre Lászlóovej, ktorú v roku 2015 natočili, ako v juhomaďarskej obci Röszke kopala do migrantov, zakázali vo štvrtok vstup do maďarského parlamentu
Na archívnej snímke z TV kameramanka súkromnej maďarskej televízie N1TV (uprostred vľavo) kope do malej migrantky, ktorá práve prekročila hranicu zo Srbska pri záchytnom tábore pre utečencov v obci Röszke na juhu Maďarska, na maďarsko-srbských hraniciach

Počas rozhovoru totiž urazila jedného z poslancov, informovala agentúra AP. Vedúci tlačového oddelenia maďarského parlamentu uviedol, že zákaz bude v platnosti do konca práve prebiehajúcej schôdze, a síce do polovice decembra.
Kameramanku uznal ešte v januári okresný súd v Segedíne v súvislosti s kauzou kopania do migrantov vinnou z prečinu výtržníctva a odsúdil ju na tri roky podmienečného odňatia slobody.
Lászlóovú, ktorá momentálne pracuje pre provládny internetový portál pestisracok.hu, zachytila tento pondelok kamera pri tom, ako sa vo vestibule parlamentu háda s Györgym Szilágyim z maďarskej ultrapravicovej strany Jobbik.
Poslanec odmietal odpovedať na otázky zmieneného serveru s tým, že podľa neho ide o provládny a propagandistický portál. Prekvapilo ho pritom, že Lászlóová pre takýto portál pracuje. Televízia N1TV, v ktorej kameramanka pracovala ešte pred incidentom s migrantmi, je totiž blízka práve Jobbiku.
Lászlóová údajne reagovala neslušne, poslancovi sa však za svoje slová neskôr ospravedlnila. Kameramanky sa zastal aj šéfredaktor portálu pestisracok.hu Gergely Huth.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)