Dayton 12. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Dayton Police Department)

Kamarát strelca z Daytonu v americkom štáte Ohio, ktorý zabil v nedeľu deväť ľudí, povedal federálnym agentom, že mu tento rok kúpil nepriestrelnú vestu, príslušenstvo k zbraniam a zásobník na 100 nábojov. Informovala o tom v pondelok agentúra AP s odvolaním sa federálnu prokuratúru

Na snímke Connor Betts, ktorý spustil streľbu pred barom v meste Dayton v štáte Ohio

Ethan Kollie kúpil tieto veci pre Connora Bettsa a mal ich vo svojom byte, aby ich rodičia jeho kamaráta nemohli nájsť.

Podľa vyšetrovateľov ale nič nenasvedčuje tomu, že Kollie vedel o tom, že jeho kamarát plánuje masovú streľbu a že chce využiť ním kúpené vybavenie.

Betts ho použil 4. augusta, keď spustil paľbu zo skrátenej verzie pušky AR-15 pred nočnými klubmi v Daytone. Zabil svoju mladšiu sestru a osem ďalších osôb, pričom 37 ďalších ľudí utrpelo zranenia – štrnásti strelné. Policajti ho zastrelili do 30 sekúnd, odkedy spustil paľbu.

Policajný šéf v Daytone Richard Biehl povedal, že Betts bol posadnutý násilím a vyjadril “túžbu spáchať masovú streľbu”. Polícia však nestanovila, čo ho k streľbe motivovalo.

Ďalších 22 ľudí prišlo o život pri sobotňajšej streľbe v nákupnom centre v texaskom meste El Paso. Podozrivý 21-ročný páchateľ Patrick Crusius je vo väzbe, čelí obvineniu z vraždy s priťažujúcimi okolnosťami a hrozí mu trest smrti.

Pred masakrou ešte zverejnil na internete rasistický a protiimigračný manifest. V ňom vyjadril nenávisť voči “hispánskej invázii” do mesta El Paso a pochvalne sa vyjadril o nedávnych masakrách v dvoch novozélandských mešitách.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj