Bratislava 25. marca 2019 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)
 
Pred týždňom zakladateľ hnutia OĽaNO Igor Matovič prišiel so svojou ďalšou politicko-divadelnou stratégiou. Po odsúdení podnikateľa Ladislava Bašternáka jeho byt, v ktorom v súčasnosti býva šéf Smeru-SD Robert Fico, prepadne v prospech štátu. Práve uvedený byt plánuje Matovič odkúpiť a zriadiť v ňom Múzeum korupcie. Tento zámer mu cez víkend “predbežne” odobrili aj v strane. Štvorčlenná strana tak na odhadovanú sumu asi 2 milióny eur bude musieť vynaložiť väčšinu financií, ktoré dostala za výsledok volieb v roku 2016

Na snímke Igor Matovič

Matovič v nedeľu na sociálnej sieti Facebook, “aby neboli pochybnosti” potvrdil, že opozičná strana OĽaNO “ide na sto percent” do dražby nehnuteľnosti, ktorú doteraz obýva predseda Smeru-SD Robert Fico.
“Mám k tomu od začiatku predbežnú podporu nášho predsedníctva… A ak by si to aj nejako rozmysleli, pôjdem do toho sám,” ozrejmil.

Zároveň podľa neho platí, že za posledné dni sa mu ozvalo pár ľudí, ktorí sú ochotní ten byt zaplatiť celý a zverejniť pri tom svoje meno a výšku príspevku”.
Chcú to vraj urobiť, pretože nápad zriadiť v byte Múzeum korupcie, považujú za “geniálny spôsob, ako aj symbolicky pokoriť Roberta Fica, hlavného strojcu skorumpovaného systému, na základe ktorého zomreli Ján a Martina”.
Matovič zopakoval, že verejný prísľub platí naďalej: “Byt v mafiánskom hniezde (komplexe Bonaparte) považujeme za najsilnejší symbol korupcie na Slovensku. Preto sa zúčastníme verejnej dražby s úmyslom preplatiť akúkoľvek ponuku a byt získať.”
“Následne v ňom zriadime Múzeum korupcie, aby deti z celého Slovenska mohli doň chodiť na školské výlety. Aby sme ušetrili prostriedky na kľúčový exponát – výrobu voskovej figuríny Roberta Fica, dávam verejný prísľub, že mu umožníme časť Múzea korupcie užívať na bývanie. Bezplatne,” zopakoval Matovič svoj príspevok z minulého týždňa.
Hnutie OĽaNO inkasovalo po voľbách v roku 2016 zo štátnych príspevkov (od daňových poplatníkov) za voličské hlasy a na činnosť politickej strany necelých 2,5 milióna eur.
Finálna suma, za ktorú má byť vydražený byt Ladislava Bašternáka sa môže podľa médií pohybovať na úrovni 2 miliónov eur. Je tiež otázne, či na konci volebného obdobia, ešte toľko financií ostalo v kase opozičnej strany.
Na sociálnej sieti, kde Matovič výzvu zverejnil sa však hneď ozvali občania, ktorí sú ochotní na múzeum prispieť z vlastných zdrojov. Tak či onak, na Matovičov nápad sa poskladajú občania.
 


Príspevok Kam až povedie osobná nenávisť? Predsedníctvo OĽaNO “predbežne” schválilo Matovičov nápad odkúpiť byt obývaný Ficom: “Je to spôsob, ako ho pokoriť.” Na približne 2 milióny eur sa poskladáte vy zobrazený najskôr Hlavné správy.