Kaliňák: Záver a vyúčtovanie predsedníctva bude v prvej polovici roku 2017

Bratislava 24. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Záver a konečné vyúčtovanie nákladov na predsedníctvo SR v Rade EÚ bude na stole v prvej polovici roku 2017. Na pôde Národnej rady (NR) SR to dnes počas parlamentnej Hodiny otázok pripustil minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), ktorý zastupoval neprítomného premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Na snímke podpredseda vlády SR a minister vnútra SR Robert Kaliňák Na snímke podpredseda vlády SR a minister vnútra SR Robert Kaliňák

Kaliňák odpovedal na otázku Veroniky Remišovej (OĽaNO-NOVA), ktorú zaujímalo, kedy bude zverejnený zoznam položiek výdavkov, koľko a za čo občania zaplatili počas predsedníctva.

Šéf rezortu vnútra upozornil, že rozpočet na predsedníctvo sa ani nevyčerpá a dôjde k zásadnej úspore. “Predsedníctvo teda ukázalo veľmi efektívne vynaložené prostriedky,” deklaroval.

Zároveň upozornil, že naše líderstvo trvá až do konca roka 2016, pričom niektoré akcie sú naplánované ešte aj na prvú polovicu roka 2017. “Nie je preto možné ešte počas predsedníctva uviesť všetky náklady. Ale všetko bude vyúčtované a zverejňované,” uistil.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.