Bratislava 11. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Bývalý minister vnútra SR Róbert Kaliňák podľa informácii Denníka N rozhodol o plošných odmenách pre všetkých policajtov a zamestnancov rezortu. Tí by mali na tohtomesačnej výplatnej páske pocítiť jednorázové odmeny vo výške 400 eur.

Na snímke minister vnútra Robert Kaliňák

Odmeny na ministerstve vnútra v čase výmeny vedenia rezortu po vymenovaní novej vlády Petra Pellegriniho tak môžu štátnu kasu stáť okolo 15 miliónov eur. Policajti v minulosti zvykli dostávať odmeny v lete a pred Vianocami.
Magazín Trend priniesol aj reakciu ministerstva vnútra, ktorému po novom šéfuje Tomáš Drucker. „Zamestnancom rezortu bývajú vyplácané odmeny z rozhodnutia ministra pravidelne zhruba dvakrát ročne. Rovnako tomu bolo aj v tomto prípade, kedy bola všetkým zamestnancom s výnimkou učiteľov vyplatená odmena vo výške 400 eur v hrubom.”
Kaliňák avizoval lepšie platové podmienky pre policajtov a ostatných zamestnancov rezortu vnútra už v lete minulého roku. Skúsení policajti ako aj nováčikovia si od augusta 2017 prilepšili v rámci platového základu ako aj v osobných príplatkoch. Podľa informácii televízie Markíza bolo posledné zvyšovanie miest policajtov priemerne na úrovni okolo 100 eur. Niektorí dostali viac, niektoré menej. „Nie je to zázračná suma, ale varili sme z toho, koľko peňazí mal rezort na takéto prerozdelenie,” uviedol v lete zástupca policajných odborov Marián Magdoško. Podľa šéfa policajných odborov je priemerný plat policajta s nadčasmi a príplatkami asi 1340 eur v hrubom.
 
Príspevok Kaliňák tesne pred demisiou rozdával odmeny. Každý policajt a zamestnanec ministerstva údajne dostane 400 eur zobrazený najskôr Hlavné správy.