Praha 22. novembra 2017 (HSP/Foto: Screenshot Prima)
 
Česká televízia Prima vysiela seriál Já, Kajínek, v ktorej najslávnejší český väzeň odhaľuje život za mrežami

Na snímke Jiří Kajínek

“Moja prvá noc za mrežami bola taká, že som šiel spať a prebudila ma vedľa na posteli súložiaca dvojica. Dvaja muži, ktorí robili tieto aktivity,” opísal svoje väzenské zážitky Kajínek. “Ja som sa na nich pozrel a opýtal sa, či to myslia vážne. Jeden vstal a chcel ma napadnúť. Ja som sa bránil a oboch som ich zmlátil. Odviezli ich na jednotku intenzívnej starostlivosti. Všade bola krv. Na strope, na stenách.”

“Potom som mal rok problém s týmito ľuďmi, pretože videli, že ja nemám problém sa brániť. To bolo väzenie, kde  homosexuálne hry prebiehali úplne bežne, verejne, vôbec sa za ne nehanbili. Robili sa tam svadby a také šialené veci,” opisuje situáciu Kajínek a dodáva, že proti homosexuálom nemá vôbec nič a ani proti heterosexuálom, ktorí sa správajú homosexuálne. “Ak sa im to páči, chcú to vyskúšať, nech si robia, čo chcú. Problém je v tom, že ja sa na to nemusím pozerať. Ak niekto chce robiť také veci, nech si ich robí, ale nie v mojej prítomnosti. To je jediné, čo som chcel. Nech si to robia niekde, kde nie som ja.”

Kajínek ozrejmil homosexualitu aj z pohľadu dozorcov: “Dozorcovia majú veľkú srandu z toho, ak vidia nejakých väzňov, ktorí sa správajú homosexuálne. Niektorí z nich majú tiež homosexuálne sklony. Dokonca som videl dozorcu, ktorý dával väzňom drogy, aby ich mohol šu**ť.”
Podľa Kajínkových slov sa v oknách väznice Bory, kde strávil dva roky od roku 1994 do 1996, schádzali väzni, ktorí sa prišli pozrieť na nočné predstavenie. Ako sám povedal, z tejto väznice nepotreboval utiecť, pretože bol presvedčený, že ho nemôžu odsúdiť. “Ak som nič neurobil, tým pádom mi prišlo úplne nezmyselné, aby som utekal, pretože príde čas na súd, na ktorom bude všetko vysvetlené.”

V budove oproti bývali dozorcovia a dozorkyne. “Jedna z dozorkýň tam súložila, mala otvorené okno a nemala žiadnu záclonu. Rôzne sa tam vystavovala. A tí väzni, ktorí ju sledovali v okne, tam onanovali. To bola taká miestna hitparáda. Ja som sa nebol pozrieť, pretože som slušný baránok,” vtipkuje Kajínek.

Niekde sú miestnosti, v ktorých môže mať väzeň 5-hodinovú návštevu, ktorá je vedená ako neštandardná. Tam je väzeň bez akejkoľvek kontroly a môže tam dochádzať k sexu. “Je to verejne známe a všetci o tom vedia. Desať rokov mi sľubovali túto neštandardnú návštevu. Nikdy mi ju nepovolili. Potom je ale paradoxné, ak príde cigán, ktorý si podá inzerát. Na ten mu odpovie nejaká slečna, a on to potom oznámi riaditeľovi. Riaditeľ mu povolí neštandardnú návštevu a on si potom môže ísť zaš**ť. Mňa tam držali 23 rokov, vedeli, že som nevinný, hovorili mi, že ma chápu, ale nepovolili mi to. 23 rokov som bol odkázaný na masturbáciu,” sťažuje sa Kajínek.