Bratislava 2. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Bureau of Meteorology/AAP Image via AP)

Na východnom pobreží Indie začali s evakuáciou tisícov obyvateľov v dôsledku blížiaceho sa cyklónu. Fani smeruje k štátu Urísa rýchlosťou 200 kilometrov za hodinu, pričom na pobrežie by mal podľa predpovedí doraziť v piatok

Ilustračné foto

Úrady zatvorili dva veľké prístavy a tisíce záchranárov pomáhajú s evakuáciou. Vysoký stupeň ohrozenia platí aj pre štáty Andhrapradéš a Tamilnádu. Cyklón sa v súčasnosti nachádza v Bengálskom zálive. Riaditeľ meteorologického strediska v štáte Urísa povedal, že Fani zrejme zasiahne jedenásť okresov. Navrhol, aby ľudia zostali doma. Úrady vyzvali obyvateľov ostatných oblastí východného pobrežia, a to najmä rybárov, aby sa vyhýbali moru. Predpokladajú veľké materiálne škody. Doteraz zrušili 81 vlakových spojení s pobrežím.

Cyklón by mal v sobotu zoslabnúť a vydať sa smerom k bangladéšskemu mestu Čitagong. Ohrozené je aj mesto Cox’s Bazar, kde v táboroch s provizórnym ubytovaním žijú tisíce rohinských utečencov.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj